Ojciec Zdzisław Regulski (1937-1993) franciszkanin z Woźnik – prośba o pomoc

Ojciec Zdzisław Regulski

Szanowni Państwo.

Muzealna Izba Tradycji Ziemi Grodziskiej i Towarzystwo Miłośników Ziemi Grodziskiej pragnie w maju bieżącego roku wydać swoją kolejną publikacje poświeconą- tym razem- ojcu Zdzisławowi Regulskiemu z klasztoru franciszkanów w Woźnikach.

Ojciec Zdzisław dla wielu mieszkańców naszego miasta pozostanie w pamięci jako człowiek, który po 147 latach nieobecności franciszkanów na wzgórzu Wyrwał wskrzesił życie zakonne w Woźnikach. 11czerwca 1978 roku przybył samotnie do zrujnowanego kościoła woźnickiego i autentycznych ruin zabudowań klasztornych. Jak sam wspominał – spotkał tutaj ogrom pracy i wielką życzliwość ludzką. Od samego początku swojego pobytu związany był również z naszym miastem. Liczne zastępstwa w całym dekanacie grodziskim, lekcje religii prowadzone z grodziskimi dziećmi oraz niezliczone kontakty osobiste, a także przyjaźnie, uczyniły z niego bardzo znanego i lubianego zakonnika. To między innymi jego systematyczna praca uczyniła z klasztoru w Woźnikach autentyczną wizytówkę naszej gminy i całego powiatu, kwitnącą życiem religijnym i kulturalnym. Ksiądz Zdzisław Regulski opuścił Woźniki 8 czerwca 1986 roku. Zmarł 15 maja 1993 roku i pochowany zastał w Jarocinie.

Dlatego planując wspomnianą publikację pragniemy zwrócić się do wszystkich osób, które dysponują ciekawymi zdjęciami ojca Zdzisława Regulskiego, bądź posiadają jakieś interesujące wspomnienia o kontakt z naszym Muzeum, osobisty lub telefoniczny (61 44 45 150). Można także kontaktować się na Facebooku : www.facebook.com/TowarzystwoMilosnikowZiemiGrodziskiej/.

Dariusz Matuszewski

Na zdjęciach:
1.Ojciec Zdzisław Regulski
2.Msza święta polowa zorganizowana 5 czerwca 1981 roku w Grodzisku Wielkopolskim, podczas której poświęcono krzyże, które miały zawisnąć w miejscowych zakładach pracy i szkołach. Mszę koncelebrowaną odprawiał schorowany już ksiądz kanonik Czesław Tuszyński oraz księża: Kazimierz Ciszewicz, Radzisław Nowicki i Stachowiak. Okazjonalne kazanie wygłosił ojciec Zdzisław Regulski.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24