OIOM gotowy na przyjęcie pacjentów

W czwartek, 21 stycznia 2016 roku nastąpił odbiór końcowy robót budowlanych, obejmujących przebudowę i remont pomieszczeń Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii (OIOM). To część inwestycji pn. „Rozbudowa i modernizacja budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim”, która zostanie ukończona w tym roku.

Odbioru dokonali przedstawiciele inwestora – Powiatu Grodziskiego, czyli starostowie grodziscy Mariusz Zgaiński i Antoni Kłak, przy udziale inspektorów Nadzoru Inwestorskiego. Prace trwały od początku października do początku grudnia 2015 r., a 14 stycznia br. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie pomieszczeń przez SP ZOZ. Zgodnie z dokumentacją odbioru, nie stwierdzono żadnych odstępstw ani wad, w związku z czym obiekt może być eksploatowany i użytkowany; ponadto jest on zgodny z wymogami, zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. Podczas ustaleń komisji, obecna była dyrektor placówki Barbara Rożyńska – Szumska oraz ordynator OIOM grodziskiego szpitala Krzysztof Winkler.

Nowy OIOM ma blisko 247m2 powierzchni, na której znajdują się m.in.: izolatka, trzystanowiskowy pokój, stanowisko nadzoru pielęgniarskiego, gabinet zabiegowy, łazienki i inne pomieszczenia specjalistyczne.

Prace zostały wykonane przez Generalnego Wykonawcę: PKOB Wegner Sp. z o.o., który jest wykonawcą całości inwestycji, związanej z rozbudową szpitala. Odebrana w czwartek część inwestycji została objęta okresem gwarancyjnym na okres pięciu lat.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarzy (2)