Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 1

Dobiegł końca Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Cała Polska czyta w bibliotekach”. W placówkach grodziskiej Biblioteki Publicznej odbyło się szereg spotkań w trakcie których zaproszeni goście czytali dzieciom ich ulubione baśnie i opowiadania.

W Filii na os. Wojska Polskiego czytali harcerze. Dzieci z Przedszkola Osiedlowego wysłuchały opowiadania „O wawelskim smoku”, które przeczytał dh. phm. Tomasz Kałek. Przedszkolaki chętnie zadawały pytania, interesując się zwłaszcza szczegółami munduru harcerskiego. Dh. Adrian Szczeszek, przeczytał bajkę o Franklinie, po czym zaprosił dzieci do musztry harcerskiej. Okazała się wspaniałą zabawą.

W środę 3 czerwca do Biblioteki przyjechały dzieci z Filii Przedszkola w Słocinie. Dla nich kolejne przygody Franklina przybliżyła dh. pwd Arleta Napierała.

W Filii w Ptaszkowie „Tydzień” rozpoczęło czytanie wiersza J. Tuwima p t. “Lokomotywa”, który przeczytała Mieczysława Woźna – sołtys Ptaszkowa. Z uwagą wysłuchały go dzieci z oddziału przedszkolnego. Uczniom z klasy I o przygodach Koziołka Matołka czytał gimnazjalista – Marcin Szpot. Uczniom z klasy II książkę A. Bahdaja pt.: “Pilot i ja”, czytała Wioletta Sokołowicz.

Równie interesująco przebiegał „Tydzień” w Oddziale dla dzieci. W oparciu o serię książek Grzegorza Kasdepke „Detektyw Pozytywka” 6-latki z Przedszkola Gminnego miały okazję zamienić się w małych detektywów i rozwiązać skomplikowane zagadki. Gościem grodziskiej Biblioteki była post. Paulina Ludwiczak z KPP, która przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy oraz zdejmowanie odcisków palców. Na zakończenie dzieci miały okazję poczuć się jak mali policjanci i wsiąść do policyjnego radiowozu.

W środę, 3 czerwca Błyskotliwe Maluchy przeniosły się do magicznej krainy teatru cieni i obejrzały przedstawienie w wykonaniu bibliotekarek pt. „Podwodny świat Małej Syrenki” w oparciu o książkę Doroty Ziółkowskiej. Dla większości maluchów było to pierwsze spotkanie z teatrem, gdzie główną rolę odgrywały cienie, światło i dźwięk. W trakcie przedstawienia dzieci żywo reagowały na cień głównych bohaterów bajki, które chodziły i latały po całej scenie.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x