Ogólnopolski Jubileuszowy Konkurs Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim

8 grudnia 2016 r. odbył się Ogólnopolski Jubileuszowy Konkurs Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim. Wzięły w nim udział reprezentacje szkół noszących imię Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Konkurs, mający na celu popularyzację wiedzy o patronie, stał się okazją do nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń oraz do świetnej zabawy.

Zadania jego organizacji, na skalę ogólnokrajową, podjęli się nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E.Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp.: pani Wiesława Konieczna i pan Jacek Falkowski. Przygotowania rozpoczęły się już w ubiegłym roku szkolnym.

Jury, w składzie którego zasiadła pani Julita Maciejewicz-Ryś, wnuczka Eugeniusza Kwiatkowskiego, wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej. Gość honorowy Konkursu pani Julita Maciejewicz – Ryś bardzo wysoko oceniła poziom testu, który rozwiązywali uczniowie. Ogromny sukces podczas tego Konkursu odniosła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E.Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp.

Oto wyniki:

Kategoria indywidualna:

I miejsce: Jakub Probst – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E.Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp.
II miejsce: Patryk Krynojewski – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E.Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp.
III miejsce (przyznane po dogrywce): Adrian Nowak – Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. E.Kwiatkowskiego w Koninie

Kategoria zespołowa:

I miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E.Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp., w składzie: Jakub Probst, Michał John, Patryk Krynojewski

II miejsce: Zespół Szkół nr 4 im. E.Kwiatkowskiego w Warszawie, w składzie: Justyna Kozłowska, Aleksandra Jancy, Wiktoria Pawłowska

III miejsce ex aequo: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. E.Kwiatkowskiego w Jarocinie, w składzie: Krzysztof Urbaniak, Mikołaj Bajka, Marcin Orszulak, oraz Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. E.Kwiatkowskiego w Koninie, w składzie: Filip Gałdyn, Tymon Lewandowski, Adrian Nowak.
Gratulujemy!

Dzięki uprzejmości sponsorów, wszystkie drużyny otrzymały cenne nagrody, a zwycięzcy kategorii indywidualnej sprzęt elektroniczny. Nagrody zostały wręczone na uroczystości z okazji 30 – lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E.Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp..

Nagrody dla najlepszych zespołów wręczyła pani Julita Maciejewicz-Ryś oraz pan Dariusz Krawczyk – właściciel Przedsiębiorstwa Handlowo Usługowego “Format” z Grodziska Wlkp..

Nagrody w kategorii indywidualnej wręczyli: pan Arkadiusz Kozłowski, zastępca redaktora naczelnego Radia Merkury, pan Piotr Pałczyński z biura Europosłanki Krystyny Łybackiej w Pile, oraz pan Paweł Mańkowski – prezes firmy “Grobud”.
Trzeba bardzo dobrze znać życiorys Eugeniusza Kwiatkowskiego, nie tylko z książek czy internetu, ale i różnych opracowań – powiedziała p. Julita Maciejewicz – Ryś wnuczka patrona szkoły, która bardzo dobrze zna dzieje swojego dziadka. Nawet p. Julita miała problem z odpowiedzią na dwa pytania z testu. – Cieszę się, że mogę uczestniczyć w konkursie i obchodach – powiedziała – utrzymuję kontakt ze szkołami głównie Podkarpacia. Z ZSP z Grodziska Wlkp. wiążą mnie szczególne więzi. Bliżej poznałam się nauczycielami w trakcie podróży na Ukrainę gdzie razem przemierzaliśmy szlak „ Śladami Patrona”. To było dla mnie ogromne przeżycie. Mam nadzieję, że spotkamy się za 10 lat w zdrowiu i dobrej formie.
Sponsor Ogólnopolskiego konkursu p. Dariusz Krawczyk zdecydował się na udział w nim ze względu na historię Eugeniusza Kwiatkowskiego. – Poznałem jego historię i stwierdziłem, że takie postaci powinny być w dzisiejszym świecie eksponowane. Przedsiębiorczość, zaradność są najważniejszymi cechami, którymi każdy człowiek powinien się kierować w życiu niezależnie, co robi. My również zgadzamy się z panem Dariuszem i serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu.

Źródło: ZSP Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24