Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

“Odnaleźć się w swoim żywiole” – spotkanie z pasjonatem

W piątek, 27 września o godz. 18.00 w czytelni Grodziskiej Biblioteki Publicznej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Życie z pasją” zatytułowane „Odnaleźć się w swoim żywiole”.

Naszym gościem był Pan Jędrzej Krzyżostaniak – grodziszczanin, który opowiedział publiczności o swojej życiowej pasji – obserwacji i fotografowaniu natury, nieba i kosmosu.

Obserwacją kosmosu zainteresował się kilka lat temu. Na początku obserwował niebo przez zwykłą lornetkę, później kupił amatorski teleskop, który umożliwiał bardziej dokładną obserwację księżyca i pozwalał dostrzegać m.in. pierścienie Saturna. Z czasem inwestował w bardziej precyzyjny sprzęt do obserwacji i fotografowania, pozwalający na wykonywanie przepięknych fotografii, które są prezentowane na wystawie w Galerii Biblioteki. Opowieść pasjonata wzbudziła bardzo duże zainteresowanie publiczności, która zadawała wiele pytań dotyczących prezentowanego sprzętu oraz technik obserwacji. Każdy może robić coś, co lubi i co go rozwija. Wystarczy tylko chcieć…Wstać z kanapy…Jechać za miasto i zobaczyć coś pięknego. Ja kieruje się słowami, które wypowiedział Ken Robinson “Kiedy jesteś w swoim żywiole,  czujesz, że  robisz to, co powinieneś robić,  jesteś  tym, kim powinieneś być” – powiedział Pan Jędrzej.

Jędrzej Krzyżostaniak urodził się 13 lipca 1972 roku w Grodzisku Wielkopolskim. Od kiedy pamięta zawsze patrzył w niebo, gwiazdy. To właśnie widzialny Kosmos zajmuje go najbardziej, a w szczególności  ciała niebieskie. Swoją prywatną podróż przez galaktykę zaczął od widzialnego gołym okiem Księżyca, naturalnego satelity Ziemi. O ile Słońce oznacza pewną stałość, niezmienność , wschodzi i zachodzi to Księżyc pojawia się oraz znika, rośnie i kurczy się.  Tym samym symbolizuje ludzką egzystencję  oraz pewien porządek, jak narodziny, etapy życia i wreszcie umieranie.   Jędrzej Krzyżostaniak smakuje jednocześnie każdy aspekt otaczającej go przestrzeni. A przede  wszystkim to co oferuje nam natura, w postaci czterech żywiołów.: wody, ognia, powietrza oraz ziemi. To zamiłowanie oraz pokorę wobec potęgi natury przedstawia w swojej fotografii. A tym samym obrazuje żywioły, które drzemią  w każdym z nas.

GBP

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24