Odmówili marketowi po raz drugi. Czy ten wycofa się z planów?

odmawiam ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku handlowo – usługowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą…

– czytamy w piśmie podpisanym przez zastępcę burmistrza Grodziska Wlkp.

            Po raz drugi spółka Dino SA z Krotoszyna otrzymała decyzję odmowną ustalenia warunków zabudowy dla planowanej budowy marketu przy ul. Powstańców Chocieszyńskich i ul. Wioślarskiej. Pierwsza odmowa wydania warunków zabudowy znalazła swój epilog w Samorządowym Kolegium Odwoławczym. SKO nakazał urzędowi ponowne rozpatrzenie sprawy. Druga decyzja grodziskiego urzędu również jest odmowna.

           Przypomnijmy, jesienią 2017 roku wpłynęła do Urzędu Miejskiego petycja podpisana przez 14 okolicznych mieszkańców, nie zgadzających się na planowaną budowę marketu. Sprzeciw argumentowali m. in. niezgodnością planowanej inwestycji z warunkami zagospodarowania przestrzennego oraz związanych z funkcjonowaniem marketu niedogodnościami.

           Odmowa nie zamyka możliwości prawnych inwestorowi. Z informacji do których dotarliśmy wynika jednak, że spółka zrezygnuje z dalszych działań prawnych i inwestorskich w kwestii budowy na tej akurat działce. Nie oznacza to, że sieć nie jest zainteresowana budową nowej placówki handlowej w najbliższej okolicy. Inwestor szuka w okolicy nowej lokalizacji dla marketu. Chcieliśmy potwierdzić te informacje w służbach prasowych Dino, jednak mimo zapytań drogą telefoniczną i mailową nie otrzymaliśmy odpowiedzi w tej sprawie.

Jarosław Czetowicz, inicjator petycji mieszkańców pytany, czy to jego osobisty sukces, skomentował:

            Może nie duży sukces, ale pokazuje innym, że mały też może dochodzić swoich praw w starciu z dużą firmą. Martwi mnie coś innego, co podkreślił SKO rozpatrując pierwszą odmowę. Dokumentacja była przygotowana przez urząd bardzo niechlujnie, pełna braków, a przecież decyzje urzędników mają wpływ na życie mieszkańców i ich rodziny.

            Nie tylko w Grodzisku dynamicznie inwestująca firma dostała odmowę wydania warunków zabudowy nowego marketu. Również samorząd wielkopolskiego Trzemeszna, głosami radnych, odmówił spółce budowy marketu, na którą nie zgadzali się okoliczni mieszkańcy.

A2M

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *