Odebrał sobie rozum przy pomocy alkoholu

Odebrał sobie rozum przy pomocy alkoholu 1

W dniu 04.01 br. o godz. 21.00 właściciel samochodu Opel Corsa powiadomił dyżurnego grodziskiej policji o uszkodzeniu pojazdu. Z relacji zgłaszającego wynikało że na czas zakupów zostawił pojazd zaparkowany przed marketem Intermarche w Grodzisku Wlkp.  Kiedy wychodził ze sklepu zauważył jak jeden z czterech stojących przy samochodzie mężczyzn uderzał w jego samochód butelką, a następnie wszyscy pospiesznie oddalili się w kierunku Osiedla Wojska Polskiego.

Na miejsce uszkodzenia samochodu pospiesznie przybyli policjanci grodziskiej „drogówki”, którzy w rozmowie z właścicielem pojazdu ustalili rysopisy osób stojących przy samochodzie po czym podjęli czynności zmierzające do ich zatrzymania. Po kilku minutach zatrzymali mężczyzn i ustalili ich personalia. Z grona zatrzymanych właściciel samochodu wskazał sprawcę uszkodzenia pojazdu. Po wylegitymowaniu mężczyzną tym okazał się 19 letni mieszkaniec Grodziska Wlkp. który jak się okazało był w trakcie świętowania swoich urodzin.

Mężczyzna dalszą część “imprezy urodzinowej” spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do wytrzeźwienia, gdyż badanie stanu trzeźwości wykazało u 19 latka przeszło 1 promil alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu został przesłuchany przez śledczych. Nie przyznał się do winy, ale policja ją udowodniła. Za umyślne uszkodzenie mienia mieszkaniec Grodziska Wlkp. w więzieniu może spędzić nawet do 5 lat. Postępowanie w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzi Wydział Kryminalny grodziskiej jednostki.

Korespondencja KPP Grodzisk

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x