Press "Enter" to skip to content

Oddział przedszkolny w SP nr 4 zostanie zlikwidowany

Z końcem roku szkolnego oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim zostanie zlikwidowany – zdecydowali grodziscy radni.

Przekształcenie pozwoli na stworzenie optymalnych warunków kształcenia uczniów klas I-VIII w szkole i wpłynie na poprawę warunków nauczania, bezpieczeństwo uczniów, co spowoduje docelowo likwidację dwuzmianowości -przekonują w uzasadnieniu do uchwały o przekształceniu szkoły.

Celem likwidacji oddziału przedszkolnego jest zyskanie jednej sali lekcyjnej. Pozwoli to zlokalizować wszystkie oddziały edukacji wczesnoszkolnej w jednym budynku głównym, co wpłynie pozytywnie na warunki nauki i pracy w tych oddziałach np. nauczanie bezdzwonkowe, osobne wejście do szkoły). Obecnie miejsca na zajęcia językowe prowadzone w grupach, zajęcia specjalistyczne, rewalidacyjne, wyrównawcze, terapii pedagogicznej oraz logopedii.

-dowiadujemy się z uzasadnienia

Zamiar przekształcenia szkoły poprzez likwidację oddziału przedszkolnego został wcześniej pozytywnie zaopiniowany przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz przez Związek Nauczycielstwa Polskiego Zarząd Oddziału Międzygminnego w Grodzisku Wielkopolskim. Zawiadomieni zostali także rodzice uczniów tej szkoły.

Od reformy edukacji, która wprowadziła ośmioletni cykl kształcenia podstawowego liczba uczniów w szkole stale rośnie. W roku szkolnym 2018/2019 liczba uczniów wynosiła 305 (14 oddziałów), w roku szkolnym 2019/2020 wynosiła 313 uczniów (15 oddziałów), w roku szkolnym 2020/2021 liczba uczniów wynosi 321 (16 oddziałów).

Gmina Grodzisk Wielkopolski zapewni dzieciom ze zlikwidowanego oddziału przedszkolnego możliwość kontynuowania nauki w nowo utworzonym Publicznym Przedszkolu „Chatka Puchatka” w Grodzisku Wielkopolskim. Dzieci będą miały zapewnione bardzo dobre warunki lokalowe, opiekuńcze i edukacyjne w przedszkolu, zbliżone do dotychczasowych warunków oferty edukacyjnej w oddziale przedszkolnym.

-informuje gmina

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze