O partnerstwie powiatów

O partnerstwie powiatów 1

W środę, 20 maja na zaproszenie starosty nowotomyskiego, Ireneusza Kozeckiego wizytę w powiecie nowotomyskim złożyli starosta wolsztyński Janusz Frąckowiak oraz starosta grodziski Mariusz Zgaiński. Tematem rozmów było nawiązanie szeroko rozumianej współpracy między powiatami. Jak bowiem zgodnie podkreślili włodarze tych samorządów, dzięki przyjacielskim relacjom można więcej osiągnąć, zwłaszcza biorąc pod uwagę nową perspektywę finansową Unii Europejskiej. Dlatego też, w ramach współpracy samorządowcy przewidują realizację projektów partnerskich.

To co łączy nasze samorządy to nie tylko bliskie sąsiedztwo, ale podobne uwarunkowania gospodarcze, kultura czy wreszcie historia. Wspólnie możemy osiągnąć więcej. Nie chciałbym, abyśmy ze sobą konkurowali tylko byśmy razem mogli decydować o przyszłości naszych gmin i ich mieszkańców. Tak jak w Unii Europejskiej państwa sobie pomagają, tak i moim marzeniem jest, by nie było między nami żadnych granic – powiedział gospodarz spotkania, starosta Ireneusz Kozecki. Dowodem potwierdzającym słuszność słów starosty nowotomyskiego może być choćby sposób, w jaki już po raz drugi samorządy wspólnie włączyły się w organizację ultramaratonu GWiNT. Podczas spotkania poruszano również ważne tematy związane ze służbą zdrowia, bezpieczeństwem na drogach, czy oświatą. Istotnymi obszarami współpracy wartymi zaangażowania wszystkich samorządów powiatowych są również wydarzenia kulturalne, imprezy sportowe i turystyczne.

Starostowie zgodzili się, że partnerskie współdziałanie samorządów daje wiele możliwości na realizację przyszłych działań. Już dziesiątego czerwca, tym razem w Starostwie Powiatowym w Grodzisku Wlkp., odbędzie się spotkanie, dotyczące omówienia szczegółów współpracy. Udział w nim wezmą również wicestarostowie wspomnianych powiatów.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x