O krok od tragedii

O dużym szczęściu mogą mówić dwie kobiety, które uczestniczyły w zdarzeniu drogowym na obwodnicy Grodziska Wlkp. Przyczyną kolizji drogowej było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Na szczęście ucierpiały tylko samochody gdyż panie z kolizji wyszły niemal bez szwanku. Sprawczyni zdarzenia drogowego ob. Czech ukarana została mandatem karnym.

Grodziscy policjanci w dniu dzisiejszym 08.11.br o godz. 8.10 powiadomieni zostali o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Europejska – Nowa w Grodzisku Wlkp.(obwodnica miasta). Funkcjonariusze na miejsce zdarzenia udali się niezwłocznie i ustalili, że kierująca samochodem m-ki Toyota Yaris 29 letnia ob. Czech wjeżdżając na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej ulicy Nowej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 19 letniej mieszkance z gm. Rakoniewice kierującej samochodem m-ki Peugeot Partner na drodze z pierwszeństwem przejazdu tj. ul. Europejską. W wyniku zdarzenia drogowego kierujące kobiety doznały lekkich potłuczeń i po hospitalizacji zostały zwolniony do swego miejsca zamieszkania. Policjanci ustalili, że kierujące pojazdami były trzeźwe. Obywatelkę Czech jako sprawczynię zdarzenia drogowego policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 300.00 zł.

[good-old-gallery id=”934″]

Bardzo ważnym elementem bezpiecznej jazdy jest dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. W tym przypadku przyczyną zdarzenia drogowego było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy w momencie kiedy czujemy się  zmęczeni zamykają się nam oczy powinniśmy się zatrzymać wyjść z samochodu lub zjechać na parking i odpocząć. Kierowanie pojazdem na siłę kończy się kolizją drogową bądź wypadkiem.

W tym przypadku ucierpiały tylko pojazdy, a nie kierujący, którzy doznali lekkich potłuczeń. Ważnym elementem jest również  rozsądek, rozwaga oraz wzajemne zaufanie, które jako użytkownicy dróg powinniśmy  wymagać od siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego, począwszy od kierowców, rowerzystów, a kończąc na pieszych. Więcej wyobraźni na drodze, a pożądanym efektem będzie mniej tragicznych zdarzeń.

Korespondencja Tomasz Górny

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *