Nowy projekt ZST w Grodzisku Wielkopolskim – ,,Grodziscy fachowcy”

Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim otrzymał dofinansowanie na realizację projektu ,,Grodziscy fachowcy”.

Projekt realizowany będzie ze środków Unii Europejskiej, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w okresie od 02.09.2019 r. do 31.08.2022 r.    

Wsparciem zostaną objęci uczniowie kształcący się w zawodach: technik budownictwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk, technik mechatronik oraz technik informatyk.

Na uczniów czekają przede wszystkim płatne staże zawodowe u lokalnych pracodawców oraz bezpłatne kursy zawodowe np. kurs elektryczny SEP, kurs operatora wózków widłowych, czy też kurs barmański. W projekcie przewidziano także dokształcanie nauczycieli m.in. rozszerzony kurs carvingu, a także doposażenie pracowni mechatronicznej.    

Projekt umożliwi uczniom podniesienie kompetencji i kwalifikacji, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia szans na zatrudnienie na lokalnym rynku pracy po ukończeniu szkoły. Środki finansowe przeznaczone na realizację projektu to 383 213,50 zł.

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24

Polub PGO24 na Facebooku, aby być na bieżąco!

Więcej filmów z PGO24