Nowy projekt ZST w Grodzisku Wielkopolskim – ,,Grodziscy fachowcy”

Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim otrzymał dofinansowanie na realizację projektu ,,Grodziscy fachowcy”.

Projekt realizowany będzie ze środków Unii Europejskiej, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w okresie od 02.09.2019 r. do 31.08.2022 r.    

Wsparciem zostaną objęci uczniowie kształcący się w zawodach: technik budownictwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk, technik mechatronik oraz technik informatyk.

Na uczniów czekają przede wszystkim płatne staże zawodowe u lokalnych pracodawców oraz bezpłatne kursy zawodowe np. kurs elektryczny SEP, kurs operatora wózków widłowych, czy też kurs barmański. W projekcie przewidziano także dokształcanie nauczycieli m.in. rozszerzony kurs carvingu, a także doposażenie pracowni mechatronicznej.    

Projekt umożliwi uczniom podniesienie kompetencji i kwalifikacji, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia szans na zatrudnienie na lokalnym rynku pracy po ukończeniu szkoły. Środki finansowe przeznaczone na realizację projektu to 383 213,50 zł.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comments (1)

  1. I jak zwykle tylko technikum… Technikum Hiszpania… Technikum samo może usprawiedliwienia pisac… Technikum darmowe kursy … A zawodówka ? Zawodówka zawsze najgorsza