Nowoczesne pojazdy posłużą uczestnikom WTZ

W czwartek, 5 grudnia 2019 roku, w Rakoniewicach, odbyło się uroczyste przekazanie nowo zakupionych, w pełni przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych pojazdów marki Ford Custom. 

Samochody zostały zakupione w ramach dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Łączny koszt zakupu jednego samochodu wyniósł ok. 155 349 zł, z czego dofinansowanie z PFRON wyniosło – 80 000 zł, Powiat Grodziski wraz z gminami powiatu przekazał 52 000 zł.

Stowarzyszenia prowadzące Warsztaty Terapii Zajęciowej: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Serce z Rakoniewic oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Grodzisku Wielkopolskim przekazało kwoty 23 349,00 zł.

W uroczystym przekazaniu busów uczestniczyli przedstawiciele samorządów wojewódzkiego, powiatowego i gminnego oraz instytucje wspierające i współpracujące na co dzień z WTZ, a także sami uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Aktu poświęcenia dokonali: ks. Daniel Litkowski proboszcz parafii w Rakoniewicach oraz ks. Cezary Bukowski, proboszcz parafii w Grodzisku Wielkopolskim.

Podczas uroczystości padło wiele ciepłych słów i podziękowań. Po przemówieniach zaproszonych gości, swoje zdolności, w części artystycznej zaprezentowali uczestnicy warsztatów.

Słowa podziękowania za udzielone wsparcie i przekazanie busów na potrzeby tych placówek, w imieniu całej społeczności Warsztatów, przekazały: prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Serce w Rakoniewicach – Katarzyna Krysmann oraz Przewodnicząca Zarządu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Grodzisku Wielkopolskim – Anna Hoffman.

Nowoczesne busy będą służyły uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wielkopolskim i Rakoniewicach.

Źródło: pgw.pl, 2019-12-06

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.