Nowe możliwości dla osób niepełnosprawnych w ramach środków PFRON

Nowe możliwości dla osób niepełnosprawnych w ramach środków PFRON 1

Oddział Wielkopolski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza osoby z niepełnosprawnością do skorzystania ze wsparcia w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”.

Osoby niepełnosprawne mogą otrzymać ze środków PFRON dofinansowanie na: zakup i montaż oprzyrządowania do posiadanego samochodu, kurs i egzamin na prawo jazdy, zakup sprzętu elektronicznego i oprogramowania, przeszkolenie w zakresie jego obsługi, czy też na utrzymanie sprawności technicznej nabytego w ramach programu sprzętu.

Osobom z niepełnosprawnością przysługuje także dofinansowanie na: zakup skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego, utrzymanie sprawności technicznej posiadanego skutera lub wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym oraz zakup protezy i utrzymanie jej sprawności technicznej. Ponadto istnieje możliwość pokrycia kosztów w przypadku potrzeby zapewnienia opieki nad dzieckiem, tj. nad osobą zależną od osoby z niepełnosprawnością. Dodatkowo osoby niepełnosprawne mogą uzyskać dofinansowanie na uzyskanie wykształcenia na poziomie wyższym.

„W 2019 roku w programie „Aktywny Samorząd” wprowadzone zostały zmiany oczekiwane przez środowisko osób niepełnosprawnych. Również osoby z dysfunkcją słuchu mają możliwość ubiegania się o dofinansowanie ze środków PFRON. Na realizację programu w 2019 roku PFRON przeznaczył blisko 30% więcej środków finansowych w porównaniu z rokiem ubiegłym. Powiaty otrzymały 100% środków, o które wnioskowały” – podkreśla Anna Skupień dyrektor Oddziału Wielkopolskiego PFRON.

Wnioski należy składać w powiatowym centrum pomocy rodzinie lub miejskim ośrodku pomocy rodzinie, zgodnie z miejscem zamieszkania, do dnia 31 sierpnia 2019 roku, a w przypadku dofinansowania nauki – do dnia 10 października 2019 roku.

Informacja prasowa PFRON

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x