Lekarz pracujący w Grodzisku nominowany do prestiżowej nagrody

Lekarze i farmaceuci ubiegają się o największą w Polsce nagrodę przyznawaną przez pacjentów – Anioły Farmacji i Anioły Medycyny. W gronie czternastu nominowanych do nagrody z Wielkopolski   znalazł się pracujący w Grodzisku Wielkopolskim Jerzy Wierzchowiecki, specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog, z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Nominowanych do tytułów zgłosili ich pacjenci, którzy w ten sposób wyrażają swoją wdzięczność za fachową opiekę i poświęcony im czas. Zgłaszając kandydatury zarówno lekarzy jak i farmaceutów, podkreślali ich wysoki profesjonalizm i empatyczne podejście do chorych.

W obu kategoriach łącznie nominowano 100 lekarzy i 100 farmaceutów z całej Polski. Ogólna liczba zgłoszonych kandydatów do nagrody wynosiła ponad 12 tysięcy. Spośród nominowanych Kapituła Honorowa Nagrody wybierze laureatów. Przewodniczącym Kapituły jest Prezes Honorowy Polskiego Towarzystwa Lekarskiego prof. dr hab. n. med. Jerzy Woy-Wojciechowski. Podczas wręczania nagród w poprzedniej edycji zwracał on uwagę, że: „Pacjenci zgłaszają osoby, które są nie tylko profesjonalnymi farmaceutami i lekarzami, ale mają coś więcej – wielkie serce, dzięki któremu możemy ich nazwać aniołami”.

Adam Górczyński, członek Kapituły Honorowej Nagrody, redaktor naczelny miesięcznika „Moda na Zdrowie”, partnera merytorycznego nagrody podkreśla, że: „Aniołem nie zostaje ten, kto tylko pracuje, lecz ten, kto służy pacjentom”.

Nazwiska laureatów tej prestiżowej nagrody poznamy 10 lutego 2016 roku podczas uroczystej gali w Filharmonii Narodowej. To będzie wyjątkowe święto, które uświetni recital finalistki Konkursu Chopinowskiego Kate Liu, która podbiła serca publiczności, a przyleci ze Stanów Zjednoczonych do Polski specjalnie na ten jedyny koncert. Organizatorem nagrody jest Fundacja Anioły Farmacji i Anioły Medycyny. Więcej informacji na stronie: www.fundacja-anioly.org.

Wybrane dla Ciebie