Nocny wypadek pod Grodziskiem. Stan kierowcy zatrważający.

Nie wiadomo o czym myślał mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego wsiadając za kierownicę po alkoholu. Gdy jego pijacką jazdę zatrzymała kolizja między Ruchocicami a Grodziskiem Wlkp., w swoim organizmie miał jeszcze 2 promile alkoholu!

Kolizja drogowa, do której doszło w niedzielną noc 9 marca, na drodze krajowej nr 32 mogła zakończyć się tragicznie.

Zdarzenie miało miejsce około godz.: 1.10. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący samochodem osobowym Opel Corsa nagle z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącą pojazdem osobowym marki VW New Beetle.

W trakcie wykonywanych czynności od kierowcy opla była wyraźnie wyczuwalna woń alkoholu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 2 promile. Policjanci pijanemu kierowcy zatrzymali prawo jazdy. Tym razem na szczęście ucierpiały tylko pojazdy, nie mniej jednak pijanemu kierowcy grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelując do kierowców przypominamy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku do lat 10.

Jeśli kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawca spowodował wypadek, w którym są zabici lub ranni, sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sąd orzeka również świadczenie pieniężne na rzecz instytucji lub organizacji społecznej zajmujących się pomocą ofiarom wypadków drogowych. W przypadku zawieszenia kary pozbawienia bądź ograniczenia wolności, istnieje możliwość orzeczenia środka karnego, jakim jest przepadek pojazdu.

Grodziscy policjanci, prowadzący postępowanie w powyższej sprawie mogą zgodnie z obowiązującymi przepisami zabezpieczyć samochód na poczet grożących mężczyźnie majątkowych środków karnych.

Źródło: KPP Grodzisk

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *