NOC BIBLIOTEK

W sobotę, 4 czerwca w grodziskiej Bibliotece Publicznej obchodziliśmy Noc Bibliotek – ogólnopolską wieczorno – nocną akcję promującą biblioteki i czytelnictwo przebiegającą pod hasłem „Wolno czytać”. Biblioteka czynna była od godz. 17.00 do 21.00. Odwiedzającym zaproponowaliśmy bogaty program otwartych imprez promujących czytelnictwo: Odjazd z „Lokomotywą” Juliana Tuwima, animacje pod chmurką, biuro detektywistyczne Lassego i Mai oraz czytanie z latarkami.

Odbyło się także spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omawiano powieść noblisty Nadżiba Mahfuzu p t. „Opowieści starego Kairu”. O godz. 19.00 nastąpiło otwarcie wystawy fotografii „Grodziskie porównania”. Przeprowadziliśmy także „Ekspres Foto Konkurs” – wirtualny spacer po dawnym Grodzisku.

Była też możliwość poznania Biblioteki od podszewki. Bibliotekarze opowiadali o swoich obowiązkach i pokazywali, że ich praca nie polega tylko i wyłącznie na wypożyczaniu. W tym dniu wypożyczaliśmy z niespodzianką, a dla wszystkich zalegających z wypożyczeniami obowiązywała abolicja. Na zakończenie wszyscy wytrwali uczestniczyli w warsztatach „Salsation z Biblioteką” prowadzonych przez Sandrę Wawrzyniak.

Wybrane dla Ciebie