Niedziela Palmowa w Woźnikach

           W tym dniu 14 kwietnia na wszystkich Mszach św.  rozległo się „Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa według św. Łukasza”.

To Młodzież Franciszkańska już po raz jedenasty uroczyście zaśpiewała na wszystkich Mszach św. opis Męki Pańskiej. Partię narratora poprowadził Kamil Koska z Kamieńca, Jezusa – o. Alojzy, a partie chórowe 10 osobowy zespół młodych śpiewaków.

           W piękne, słoneczne popołudnie Niedzieli Palmowej o godzinie 15.00 po raz 10. odbyła się procesja uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Na placu przed kościołem, licznie zgromadzeni wierni wsłuchali się w łukaszowy opis wjazdu Jezusa do Jerozolimy. 

Po poświeceniu gałązek palmowych po raz dziesiąty odtworzono scenę wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Po raz drugi odegrała ją grupa prawie 40 aktorów z Opalenicy.

W postać jadącego na osiołku Jezusa wcielił się p. Krzysztof Kasperczak z Opalenicy, za którym podążały dzieci z gałązkami palmowymi, apostołowie wznoszący okrzyki „hosanna Synowi Dawidowemu”, Matka Najświętsza, Maria Magdalena, tłum niewiast i mężczyzn  w historycznych strojach. Był to pierwszy fragment misterium Męki Pańskiej przygotowanego przez panią Renatę Knop, a wystawionego w całości w Opalenicy w Wielki Wtorek 16 kwietnia 2019 r.

oal

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *