Niebezpieczna ucieczka i policyjny pościg

Niebezpieczna ucieczka i policyjny pościg 1

7 maja ok. godz. 19.00 grodziscy policjanci rozpoczęli pościg za kierowcą samochodu osobowego marki Ford Mondeo, bo nie zatrzymał się on do kontroli drogowej.

Kierowca rozmawiał przez telefon, w trakcie jazdy, a następnie wymusił patrolowi pierwszeństwo przejazdu w okolicach ulicy Poznańskiej w Grodzisku Wielkopolskim.

-informuje KPP Grodzisk Wlkp.

Funkcjonariusze wydali wyraźne sygnały świetlne jak i dźwiękowe nawołujące do zatrzymania się kierowcy. Mężczyzna nie reagował. Przyspieszył i zaczął uciekać. Z ogromną prędkością łamiąc wielokrotnie przepisy ruchu drogowego uciekał z Grodziska Wielkopolskiego w stronę Wolsztyna. Kierowca swoim zachowaniem na drodze naraził na niebezpieczeństwo wielu uczestników ruchu drogowego.

-informuje grodziska policja

Pościg przebiegał najpierw ulicami Grodziska, następnie drogą krajową nr 32 przez miejscowości Ruchocice, Rakoniewice, Rostarzewo, aż do Wolsztyna. Tam, na wjeździe do miasta, do akcji włączyli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, którzy zorganizowali blokadę.
Kierowca ominął blokady, ale tym samym został zmuszony do zjechana w jedną z bocznych ulic.

Grodziscy policjanci kontynuując pościg w pewnym momencie wykorzystali dogodną sytuację i używając radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego zepchnęli i przyblokowali uciekający pojazd do płotu jednej z posesji. Kierowca wraz z pasażerką zostali zatrzymani.

-relacjonuje przebieg dalszych zdarzeń KPP w Grodzisku Wielkopolskim

Niebezpieczna ucieczka i policyjny pościg 2

Kierowca to 37-letni mieszkaniec Nowej Soli, który podróżował wraz ze swoją 18-letnią partnerką. Mężczyzna kierował pojazdem mimo orzeczonego Sądowego Zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dalsze czynności mające na celu wyjaśnić przebieg tej sytuacji będzie prowadzić grodziska jednostka policji.

Policjanci zwracają się z ogromną prośbą do wszystkich osób, które w trakcie prowadzonego pościgu mogły zostać narażone na utratę własnego bezpieczeństwa – proszą, aby nawiązali bezpośredni kontakt z Komendą Powiatową Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Tel 6144-44-211

Źródło: KPP Grodisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x