Nie taki powiat straszny jak go malują?

Nie taki powiat straszny jak go malują? 1

Jeśli ktoś uważa, że w powiecie grodziskim jest źle to powinien zapoznać się z opiniami jednej z bardziej wpływowych, bo biznesowej części społeczności sąsiedniej gminy Opalenica. Oni najwyraźniej uważają, że powiat nowotomyski im nie służy. Tak przynajmniej wynika z rozmów w łonie Opalenickiej Izby Gospodarczej, która na poważnie dyskutuje o możliwości secesji od powiatu nowotomyskiego i przyłączenia się do powiatu grodziskiego.

Po medialnych doniesieniach na ten temat o komentarz  poprosiliśmy burmistrza Opalenicy Tomasza Szulca. Oto jego odpowiedź:

Pomysł przejścia Gminy Opalenica do Powiatu Grodziskiego poddałem pod dyskusję 17 marca podczas zebrania Opalenickiej Izby Gospodarczej. Spotkał się on ze 100% aprobatą obecnych na spotkaniu przedsiębiorców.

Jednak już wcześniej docierały do mnie głosy mieszkańców miasta i gminy, aby podjąć działania zmierzające do zmiany powiatu. Opaleniczanie swoje stanowisko argumentują przede wszystkim uwarunkowaniami geograficznymi, czyli bliskością miast. Będę prowadził dalsze konsultacje społeczne w tej sprawie. Jeżeli będzie powszechna akceptacja do tych działań, możliwe będzie przeprowadzenie referendum.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x