Nie koszą celowo

Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim odniósł się na swej stronie internetowej do częstych sugestii mieszkańców, że nie jest wykoszony ten czy inny trawnik.

To działania celowe

Rzadko koszony trawnik może zamienić się w miejsce pełne życia, kolorów, zapachów i dźwięków, a przy okazji dostarczyć pozytywnych wrażeń estetycznych i dać możliwość obcowania z naturą, nawet w środku miasta.

Łąki kwietne to przyjazna środowisku alternatywa dla uciążliwych i kosztownych trawników

Nie trzeba ich regularnie kosić, podlewać ani nawozić. Są łatwe w utrzymaniu i mało wymagające, dlatego oszczędzają czas, pieniądze i zasoby. Wspierają dziką przyrodę –  dają pożywienie i schronienie dla pożytecznych owadów – pszczoły miodnej i dzikich zapylaczy, takich jak trzmiele, motyle, pszczoły samotnice i wielu innych gatunków. Głęboki i rozbudowany system korzeniowy wielu gatunków dzikich kwiatów sprawia, że są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na suszę. 

Łąki kwietne dbają także o nasze zdrowie. Tym bardziej że coraz więcej badań mówi o wysokiej szkodliwości niefiltrowanych spalin z silników kosiarek i dmuchaw spalinowych.

Z tych właśnie powodów z premedytacją nie kosimy zarówno części miejskich skwerów, jak i fragmentów terenów zielonych w parku miejskim. – wyjaśnia grodziski Urząd Miejski

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.