Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

NFZ poinformował o przyznaniu kontraktu na pracownię tomografii w Grodzisku

W grudniu Wielkopolski Odział NFZ rozstrzygnął konkursy uzupełniające, w wyniku których znikną kolejne białe plamy w województwie, czyli miejsca, w których do tej pory nie było usług w ramach NFZ.

 „Zyskały miejscowości położone na północy i południu Wielkopolski”

– mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego OW NFZ w Poznaniu:

„Zakontraktowaliśmy dwie nowe poradnie okulistyczne i kolejną, ginekologiczno – położniczą w Pile. Natomiast południowa część regionu wzbogaciła się o dwie pracownie tomografii komputerowej – w Kaliszu i w położonym wyżej na mapie – Grodzisku Wielkopolskim oraz kolejną pracownię badań kolonoskopii w Ostrowie Wielkopolskim. W tym mieście, z początkiem roku zacznie również działać poradnia leczenia bólu, której do tej pory nie było na tym terenie”

– dodaje.

Łączna wartość w/w umów, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku do 31 grudnia 2019 roku – to ponad 2,4 mln złotych.

„Za każdym razem, kiedy kolejna „biała plama” znika z mapy województwa, jest to bardzo dobra wiadomość dla pacjentów, ponieważ zwiększa się dostępność do usług medycznych, czyli chorzy nie muszą dojeżdżać daleko do specjalisty lub na badanie. Funduszowi bardzo zależy, aby jakość udzielanych świadczeń szła w parze z ich dostępnością. Pacjent powinien mieć komfort diagnostyki i leczenia ambulatoryjnego jak najbliżej miejsca zamieszkania, co jest nie tylko ważne dla niego, ale i dla całej jego rodziny. Dlatego, jeśli to możliwe i z finansowego i organizacyjnego punktu widzenia – przeprowadzamy konkursy. Czasami wynika to z faktu, że np. dotychczasowa placówka rezygnuje zrealizowania umowy z Funduszem, lub w poprzednim konkursie nie zgłosił się żaden podmiot, który chciałby leczyć pacjentów w ramach umowy z NFZ, a często po prostu staramy się pozyskać w konkursie nowe usługi i nowe podmioty”

–wyjaśnia A. Pachciarz.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24