Nasze zespoły z okręgówki rozpoczęły sezon bez porażki

Dyskobolia wygrała z Promieniem

Bez porażki sezon zaczęły nasze trzy zespoły występujące w Grupie IV Klasy Okręgowej. Swoje mecze wygrały Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski (3:0 z Promieniem Opalenica) i TS Gminy Kamieniec (4:1 z Brenewią Wijewo), a Orzeł Granowo bezbramkowo zremisował z LZS Stare Oborzyska.

Nasze zespoły z okręgówki rozpoczęły sezon bez porażki 1

Podsumowanie zacznijmy od meczu Dyskobolii. Mecz z Promieniem Opalenica wydawał się ciężką przeprawą, gdyż zespół z Opalenicy też tak jak Dyskobolia jest wymieniany w gronie zespołów walczących o awans do 5 ligi. Dyskobolia wygrała 3:0, a kwestia wyniku rozstrzygnęła w ciągu dziewięciu minut drugiej połowy. Pomiędzy 56 a 63. minutą goście z Grodziska przeprowadzili trzy skuteczne ataki.

Nasze zespoły z okręgówki rozpoczęły sezon bez porażki 2

Strzelanie rozpoczął w 56. minucie Hubert Nowaczyk, a w 58. minucie było już 2:0, po strzale Dawida Cecha. Wynik ustalił ponownie Nowaczyk, który w 63. minucie po raz drugi pokonał bramkarza gospodarzy. Dyskobolia mogła wygrać nawet wyżej, ale bardzo dobrze dysponowany był tego dnia bramkarz Promienia – Konrad Bachorz. Dyskobolia za tydzień ma wolne, ale w środku tygodnia zagra mecz Pucharu Polski z Orłami Plewiska.

Awansujemy dalej w drabince regionalnego Pucharu Polski pokonując Orły Plewiska pięcioma bramkami. 💚Strzelcami bramek…

Opublikowany przez Dyskobolia Grodzisk Środa, 12 sierpnia 2020

Udanie sezon rozpoczął także TS Gminy Kamieniec. Zespół, który miał straszne problemy z punktowaniem w poprzednich rozgrywkach te zaczął od wysokiej wygranej 4:1 z Brenewią Wijewo.

Już do przerwy mieliśmy 2:0, a do bramki gości z Wijewa trafiali Paweł Dzięcioł w 32. minucie i Artur Biniak w 45. minucie. Chwilę po przerwie Brenewia złapała kontakt dzięki bramce Filipa Foksowicza, ale gospodarze skuteczni byli jeszcze dwa razy. W 71. minucie trzecią bramkę dla TSG zdobył ponownie Dzięcioł, a wynik ustalił tuż przed końcem meczu Alan Przybył.

Od remisu sezon zaczął Orzeł Granowo. Mecz z LZS Stare Oborzyska rozgrywany był w iście upalnych warunkach co wpłynęło na szybkość meczu, a właściwie jej brak. Wynik 0:0 nie krzywdzi żadnej ze stron.