Narkotyki są dostępne nawet w najmniejszych wioskach. Policyjna akcja.

Grodziscy kryminalni w minionych trzech tygodniach przeprowadzili zintensyfikowane działania zmierzające do zlikwidowania procederu narkotykowego na terenie powiatu grodziskiego. Efektem działań policjantów jest kilku zatrzymanych posiadających narkotyki oraz usunięcie z wolnego obiegu kilkudziesięciu gram środków narkotycznych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego na przestrzeni ostatnich trzech tygodni prowadzili wzmożone akcje przeciwko przestępczości narkotykowej. Efektem tych działań jest kilku zatrzymanych za posiadanie narkotyków. Ponadto policjanci zabezpieczyli około 43 gram marihuany, ponad 3 gram metamfetaminy oraz około 5 gram amfetaminy. Kodeks Karny wyraźnie mówi, że posiadanie, handlowanie, bądź zażywanie substancji narkotycznych w naszym kraju jest przestępstwem.

W drugiej połowie sierpnia w godzinach nocnych policjanci „operacyjni” patrolujący teren Grodziska Wielkopolskiego radiowozem nieoznakowanym zauważyli dwóch mężczyzn przy ulicy Gołębiej. Funkcjonariusze posiadali stosowne informacje, że pomiędzy nimi miało dojść do transakcji przy sprzedaży narkotyków. W bezpośrednim pościgu policjanci zatrzymali jednego z nich, ujawniając przy zatrzymanym marihuanę. 18 letni mieszkaniec Młyniewa został osadzony w policyjnym areszcie.

W późniejszym czasie doszło do lawiny kolejnych zatrzymań. Policjanci kryminalni tym razem udali się do miejscowości Granowo, gdzie na dworcu PKP poddano kontroli zaparkowany tam pojazd, w którym siedziało trzech młodych mężczyzn. Efektem działań było zabezpieczenie substancji narkotycznej w postaci amfetaminy oraz fajki metalowej służącej do zażycia narkotyku.

IMG_0458

Innego dnia pod koniec sierpnia w jednym z mieszkań w miejscowości Separowo policjanci ujawnili kilkanaście gram środków odurzających w postaci marihuany oraz kilka gram substancji psychotropowych w postaci metamfetaminy. Działania doprowadziły do pociągnięcia ich właściciela do odpowiedzialności karnej.

3 września policjanci zatrzymali 26 letniego mieszkańca miejscowości Grąblewo. Mężczyzna posiadał przy sobie woreczki z zielonym suszem. Okazało się, że jest to marihuana. Ponadto w wyniku dalszych czynności, funkcjonariusze operacyjni ujawnili kolejną ilość marihuany oraz przyrządy tzw. „lufki” domowej roboty, które miały służyć do wypalania narkotyku. Wymieniony mężczyzna już wcześniej był zatrzymywany przez funkcjonariuszy grodziskiej policji w związku z posiadaniem środków odurzających w postaci marihuany, a także niewielkiej ilości amfetaminy.

04 września dokonano zatrzymania 19 letniego mieszkańca Grodziska Wielkopolskiego, gdzie w wyniku przeszukania jego miejsca zamieszkania, kryminalni ujawnili kilka woreczków marihuany.

Policjanci grodziskiej Komendy w dalszym ciągu pozostają w nieustającej walce przeciwko przestępczości narkotykowej, czego efektem mogą być kolejne zatrzymania oraz całkowite wyeliminowanie z wolnego obiegu jak największej ilości substancji narkotycznych. Wszyscy sprawcy przestępstw narkotykowych odpowiedzą przed Sądem zgodnie z założeniami Kodeksu Karnego oraz Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.

Podobne:

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarzy (4)

  1. to niech zrobia legalizacje i bedzie po akcjach co komu przeszkadza ze sobie ktos zapali. marihuana jest mniej szkodliwa od papierosow czy tez alkoholu.

    1. Dlaczego uważasz, że marihuana jest mniej szkodliwa niż alkohol czy papierosy? Moim zdaniem łączy w sobie szkodliwość papierosów (zanieczyszcza płuca) i alkoholu (oddziałuje na psychikę w nieprzewidywalny sposób).

  2. to niech zrobia legalizacje i bedzie po akcjach co komu przeszkadza ze sobie ktos zapali. marihuana jest mniej szkodliwa od papierosow czy tez alkoholu.

    1. Dlaczego uważasz, że marihuana jest mniej szkodliwa niż alkohol czy papierosy? Moim zdaniem łączy w sobie szkodliwość papierosów (zanieczyszcza płuca) i alkoholu (oddziałuje na psychikę w nieprzewidywalny sposób).