Narkotestery dla grodziskiej policji

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego, Wydziału Kryminalnego oraz Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim otrzymali narkotestery. Ich zakup został wsparty z budżetu Powiatu Grodziskiego. 

W środę, 8 stycznia 2020 roku, Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński przekazał na ręce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim podkom. Artura Ratajczaka, około 100 sztuk najnowszych narkotestów. Testery te pozwolą na zwiększenie ilości kontroli pod kątem obecności narkotyków w organizmie.

Użycie narkotestów będzie miało duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Narkotestery najczęściej wykorzystywane są przez Policję do badania kierowców, w stosunku do których istnieje przypuszczenie, że prowadzą pojazdy pod wpływem środków odurzających. Przekazane testy wykorzystane będą również do badań przy różnego rodzaju interwencjach policyjnych. Te proste w obsłudze urządzenia, w zaledwie kilka minut potwierdzają obecność narkotyków w organizmie osoby badanej.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.