Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Napad na ekspedientkę w gminie Kamieniec

Grodziski Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec trzech mężczyzn z powiatu grodziskiego, którzy napadli na ekspedientkę sklepu spożywczego w gm. Kamieniec, zabierając jej pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych. Czwarty zatrzymany, nieletni odpowie przez Sądem Rodzinnym w Grodzisku Wlkp. Mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia.

Do rozboju doszło 18.01.br. w godzinach wieczornych w jednym z sklepów spożywczych na terenie Gm. Kamieniec. Trzech zamaskowanych mężczyzn, krótko przed zamknięciem wtargnęło do sklepu. Jeden z napastników trzymając w ręce rurkę PCV, wbiegając za ladę sklepową zażądał wydania pieniędzy. Przerażona ekspedientka wskazała kasę fiskalna jako miejsce całodziennego utargu. Drugi z sprawców uszkadzając kasę wraz z trzecim zabrali kilka tysięcy złotych. Wychodząc mężczyźni zagrozili kobiecie, że nie ma podnosić głowy leżąc na ziemi. Całe zdarzenie jak z sensacyjnego filmu trwało kilkadziesiąt sekund.

Grupa kilku policjantów pracująca na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych zebrała i zabezpieczyła wszystkie ślady mające związek z tym zdarzeniem. Punktem do wyjaśnienia napadu była rurka PCV, którą trzymał w ręce jeden z napastników oraz samochód Fiat 126p, którym odjechali mężczyźni.

IMG_3704

Zgromadzony materiał śledczy, wnikliwa oraz żmudna praca policjantów w powyższej sprawie pozwoliła na wytypowanie osoby mogącej mieć związek z napadam. Zadanie było o tyle trudniejsze, że sprawcy napadu mieli założone kominiarki.

W sobotę 19.01.br po zebraniu wszelkich dowodów w sprawie, grodziscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 27, 30 i 38 lat oraz osobę nieletnią (16 lat ), która jako kierowca odjechała z miejsca zdarzenia. Kryminalni odzyskali również część zrabowanych pieniędzy. Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzut dokonania rozboju. Nieletni za popełniony czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym natomiast trzech mężczyzn przed grodziskim Sądem Rejonowym.

Za rozbój grozi surowa kara nawet do 12 lat więzienia. Dzisiaj w godzinach popołudniowych trzech zatrzymanych na podstawie Postanowienia Sądu zostało przekonwojowanych do Aresztu Śledczego. Śledztwo w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp. prowadzi Wydział Kryminalny KPP Grodzisk Wlkp.

IMG_3705

KPP Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24