Rakoniewice: powstał Sensoryczny Ogród Marzeń

      Na terenie powiatu grodziskiego powstało zielone miejsce, gdzie można odpocząć i miło spędzić czas. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „SERCE” w Rakoniewicach w ramach Programu „Tu mieszkam tu zmieniam” z... Czytaj dalej »

Ucieczka na wieś – w poszukiwaniu spokoju i ciszy

Wsi wesoła, wsi spokojna! – pisał wierszem Jan Kochanowski o zaletach życia na wsi. W czasach pędzącej cywilizacji poetyckie strofy zyskują na znaczeniu. Raport statystyczny COBS z 2016 roku... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Killion Munyama przeciw “piątce dla zwierząt”

Poseł Killion Munyama znalazł się po jednej stronie barykady ze Zbigniewem Ziobrą, głosując przeciw ustawie tzw. “piątce dla zwierząt”. Oprócz posła z ziemi grodziskiej z klubu PO-KO przeciw ustawie... Czytaj dalej »

INFO-STACJA PGO24 zaprasza na film “Strażak OSP”.

Zastanawialiście się kiedyś, co to znaczy być strażakiem – ochotnikiem? Z czym to się wiąże, jak wygląda wyjazd na akcję, czym się różni ochotnik od zawodowca? Na te i... Czytaj dalej »

Jest szansa powrotu autobusów na trasę Grodzisk – Kościan

Choć to jeszcze nie najbliższa perspektywa i nic pewnego, to pojawiła się szansa powrotu autobusów na trasę Grodzisk – Kościan. Jeśli potwierdzą się informacje, że Powiat kościański dołączy do... Czytaj dalej »

Świadome rodzicielstwo

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wlkp. od kilu lat prowadzi warsztaty psychoedukacyjne w szkołach funkcjonujących na terenie powiatu grodziskiego. Celem podejmowanych działań jest zmniejszenie problemów związanych z przemocą... Czytaj dalej »

Wypadek na przejeździe kolejowym w Strykowie

Dziś ok 17.00 na przejeździe kolejowym w Strykowie doszło do wypadku. Pod szynobus wjechał kierujący fordem mondeo. Kierowca w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Wprowadzona została komunikacja zastępcza.... Czytaj dalej »

Jan Gniński z Gnina – grodziski uczestnik Odsieczy Wiedeńskiej w 1683 r..

12 września minęła 337. rocznica słynnej Bitwy pod Wiedniem, w której brał udział zapomniany dziś syn grodziskiej ziemi Jan Gniński z Gnina, herbu Trach. Wojska polskie, cesarskie oraz księstw... Czytaj dalej »

Urząd Skarbowy zachęca do korzystania z elektronicznych form obsługi Klienta

Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z nami. W wyjątkowych sprawach, których nie można załatwić elektronicznie, wprowadziliśmy możliwość wizyty w urzędzie, po wcześniejszym umówieniu wizyty... Czytaj dalej »

Zbliżenia ciał niebieskich nad Grodziskiem Wielkopolskim

Dziś w nocy Wenus bardzo zbliży się do Księżyca. Co na to wojowniczy Mars? Ostatnie letnie noce nieboskłon nad nami bezustannie patroluje wojowniczy Mars. Planetę można bez problemu dostrzec... Czytaj dalej »