Press "Enter" to skip to content

Najlepsze dramaty

Czasem każdy z nas ma ochotę obejrzeć coś innego niż zwykle. Dobrym wyborem w takiej sytuacji będą dramaty. Może nie są to najprzyjemniejsze filmy i nie są one dla każdego, ale często są to genialne produkcje, które warto zobaczyć. A żeby ułatwić wam wybór odpowiedniego materiału, to przygotowaliśmy listę najlepszych filmów z gatunku dramatu. Każdy film, który znajduje się na liście jest inny, mimo że jest to ten sam gatunek, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Skazani na Shawshank

Andy Dufrense to młody bankier, który zostaje skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo swojej żony i jej kochanka. Mężczyzna trafia do Shawshank – jednego z najgorszych więzień w Stanach Zjednoczonych. Życie w tym miejscu nie jest proste i diametralnie różni się od tego jak żył wcześniej Andy. Po kilku dniach pobytu w więzieniu poznaje on tamtejszą codzienność, która jest brutalna, ale on nie daje się sprowokować i nikomu nie wchodzi w drogę. Pewnego dnia zostaje poproszony przez dyrektora o pomoc w przeprowadzeniu dwóch brudnych interesów, a to wszystko dlatego, że Andy zna wszystkie kruczki prawne jako bankier. Jego inteligencja i spryt pomagają mu przetrwać w tym okrutnym miejscu.

Nietykalni

Sparaliżowany milioner – Philippe – postanawia zatrudnić kogoś do pomocy i opieki. Wybór pada na młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Są oni zupełnie inni, ale właśnie to zderzenie dwóch różnych światów daje początek niesamowitej przyjaźni. Ich relacja sprawia, że stają się nietykalni. Inne dramaty o podobnej tematyce to np. „Green Book”.

Zielona mila

Paul Edgecombe to strażnik bloku śmierci w więzieniu Cold Mountain. Mężczyzna zajmował się nadzorem nad mordercami. Był także odpowiedzialny za odprowadzanie ich do sali z krzesłem elektrycznym. Droga do tego miejsca była wyłożona zieloną wykładziną, którą nazywano „zieloną milą”. Jednak pewnego dnia do więzienia trafia John Coffey, czarnoskóry mężczyzna, który został skazany za zabójstwo dwóch dziewczynek. Łagodna natura mężczyzny bardzo kontrastuje z jego wyglądem, a tym bardziej z popełnionym czynem. Coffey okazuje się niezwykłym człowiekiem, który ma dar uzdrawiania innych. Od tego momentu życie w więzieniu staje się zupełnie inne, a wszystko dzięki niemu. Strażnicy widząc jak mężczyzna pomaga innym zaczynają wątpić w jego winę, podejmują także próbę ułaskawienia mężczyzny. Czy uda im się udowodnić jego niewinność?

Whiplash

Andrew Neyman jest młodym perkusistą i uczniem jednej z najlepszych szkół muzycznych w kraju. Trafia on do klasy wybitnego nauczyciela – Terence’a Fletchera. Uczniowie Fletchera są uznawani za najlepszych absolwentów. Dlatego dla młodego perkusisty jest to duży krok do osiągnięcia wielkiej kariery. Jednak udział w zajęciach wybitnego nauczyciela jest wysoką ceną, którą muszą zapłacić za chęć pracy w prestiżowych orkiestrach. Metody jakie praktykuje Fletcher wyniszczają uczniów psychicznie i fizycznie. A to wszystko w imię perfekcji i sztuki. Andrew zaczyna dążyć do doskonałości za wszelką cenę.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze