Press "Enter" to skip to content

Nagrody w konkursie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

9 czerwca 2021 r w Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie odbyło się podsumowanie XIII edycji Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej!”, organizowanego przez  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

W tym roku trzy uczennice grodziskiego LO uzyskały tytuły laureatek tego prestiżowego konkursu. W kategorii szkół średnich.:  Urszula Frąckowiak z klasy III c zajęła II miejsce, a Jagna Jaśkowiak z II d3 i Aleksandra Rzeźnik z II c – III miejsce. W środę wspólnie z nauczycielem historii – Sebastianem Skrzypczakiem  odebrały dyplomy i nagrody. Z uwagi na obostrzenia pandemiczne uroczystość podsumowania konkursu odbyła się przed gmachem muzeum.

W uroczystości wzięli udział obok wyróżnionych i ich opiekunów przedstawiciele ODN  Poznań , Wielkopolski Kurator Oświaty  – Robert Gaweł, przedstawiciele Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Po uroczystości uczestnicy złożyli kwiaty na grobie generała Józefa Dowbora Muśnickiego i zwiedzili Muzeum.

Źródło: LO Grodzisk Wlkp. 2021-06-14

Rozpocznij dyskusję. Wyraź swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.