Prestiżowe wyróżnienia dla grodziskich chórów

W sobotę 15 grudnia w poznańskiej Akademii Muzycznej odbył się III Wielkopolski Konkurs Chórów Szkolnych „Śpiewająca Wielkopolska”, w którym wzięły udział chóry z Grodziska uczestniczące w programie “Śpiewająca Polska”.
Każdy zespół miał przedstawić 10 minutowy program z piosenki wykonywanej a cappella. Jury składało się z wykładowców poznańskiej Akademii Muzycznej, Regionalnego Koordynatora “Śpiewającej Polski” oraz prezesa Polskiego Oddziału Chórów i Orkiestr Oddziału Wielkopolskiego .
Po wysłuchaniu prezentacji 12 chórów z Wielkopolski przewodniczący jury prof. Leon Zaborowski ogłosił werdykt. Nagrody zostały przyznane w trzech pasmach: złote, srebrne i brązowe.
Biorące udział w konkursie chóry z gminy Grodzisk osiągnęły wielki sukces, ponieważ wszystkie otrzymały Złote Dyplomy. Zwycięskie chóry: chór “Kantylena” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim prowadzony przez Renatę Bosacką, Chór z Zespołu Szkół w Ptaszkowie pod kierunkiem Moniki Wielgosz oraz Chór Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim, pod kierunkiem Katarzyny Buda.
GRAND PRIX i wielki puchar Wielkopolskiego Związku Śpiewaczego zdobył debiutujący chór z Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku prowadzony przez Renatę Bosacką.

[good-old-gallery id=”3360″]

Fot. UM Grodzisk Wlkp

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *