Na Torze Poznań szkolili się grodziscy policjanci

Na Torze Poznań szkolili się grodziscy policjanci 1

Na Torze Poznań szkolili się grodziscy policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego. Szkolenie z przeznaczeniem dla policjantów ruchu drogowego z całej Polski zorganizowane było przez Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Była to pierwsza z dziewięciu edycji szkoleń, jakie są przewidziane w tym roku. Pod okiem doświadczonych instruktorów Automobilklubu Wielkopolski, funkcjonariusze, którzy pełnią służbę w radiowozach wyposażonych w video rejestratory ćwiczyli dynamiczną jazdę.

Funkcjonariusze z grodziskiej „drogówki” dysponują nieoznakowanym radiowozem Opel Insygnia wyposażonym w video rejestrator. Radiowóz ten jest już użytkowany na drogach powiatu grodziskiego. Tor Poznań po raz kolejny stał się miejscem, na którym policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego z całej Polski mieli możliwość podnoszenia swoich umiejętności. W dniach 17 i 18 marca funkcjonariusze drogówki, pod okiem wyspecjalizowanych ekspertów ćwiczyli różne warianty dynamicznej jazdy. Codzienna służba na drodze w nieoznakowanych radiowozach, przynosi nieoczekiwane sytuacje. Wymagają one natychmiastowej i pewnej reakcji. Niejednokrotnie wiążą się z koniecznością pościgu za kierowcami rażąco łamiącymi przepisy ruchu drogowego.

Podczas szkolenia, 50 policjantów ćwiczyło różne elementy, które później będą wykorzystane w służbie na drodze. Dynamiczne pokonywanie zakrętów, slalom oraz bardzo trudne hamowanie z dużej prędkości na mokrej nawierzchni to tylko niektóre z elementów, które doskonalili funkcjonariusze. Instruktorzy Automobilklubu Wielkopolski omawiali poszczególne ćwiczenia. Dzięki temu każdy kolejny przejazd policjanci pokonywali znacznie pewniej i szybciej.

Grodziscy policjanci poprzez ustawiczne podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki takim szkoleniom, w znacznym stopniu podnoszą swoje umiejętności skutecznego i bezpiecznego prowadzenia radiowozu specjalistycznego. Wpływa to nie tylko na ich efektywność, ale także na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Świadomość użytkowników polskich dróg, że za kierownicą policyjnych pojazdów siedzą wysokiej klasy specjaliści, ma na celu studzenie emocji i temperamentów.

KPP Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
grox2
grox2
5 lat temu

Pewno na fote jest ta słynna Insignia, postrach grodziskich kierowców?

1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x