Na stażu w Wielkiej Brytanii

W dniach 2-16.11.2019 r. grupa 12 uczniów klas drugich z grodziskiego “Słowaka”, wraz z opiekunkami Jarosławą Jują i Alicją Brembor-Kubacką, wyjechała na staż do Beverley w East Yorkshire w Wielkiej Brytanii.

Celem wyjazdu było praktyczne zastosowanie języka angielskiego i sprawdzenie swoich umiejętności. Miejscami stażu były: Oxfam bookshop,  Hull Truck Theatre, East Riding Theatre, sklep Cars & Bikes, Tickton Grange Hotel oraz szkoły podstawowe: Woodmansey Primary, Tickton Primary, St. John’s Primary, Molescroft Primary, St.Mary’s Primary, Swinemoor Primary, St. Nicholas Primary. Zatrzymaliśmy się w Barmston Farm Woodmansey w północnej Anglii.

W miejscach stażu mieliśmy codziennie różne zadania: obsługa klientów w księgarni i sklepie z rowerami, pomoc w montażu rowerów, obsługa konferencji w hotelu, pomoc w organizacji pracy w nauczyciela w szkole, pomoc w czytaniu i liczeniu i inne.

Dzięki codziennemu obcowaniu z językiem nauczyliśmy się nowego słownictwa i poznaliśmy zupełnie nowy dla nas akcent charakterystyczny dla regionu East Yorkshire. Oprócz pracy, uczestniczyliśmy również w zajęciach z fonetyki, na których uczyliśmy się poprawnej wymowy języka angielskiego.  Kolejną rzeczą, której uczy taki wyjazd jest samodzielność – sami robiliśmy zakupy, przygotowywaliśmy posiłki, dojeżdżaliśmy do miejsc pracy. We wtorek w UK świętowaliśmy Bonfire Night. Z tej okazji przez cały wieczór niebo rozjaśniało się fajerwerkami, a na przydomowych ogródkach palono ogniska. W weekend wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiego Kingston upon Hull. Zwiedziliśmy miasto i muzeum transportu. Był też czas na zakupy. W niedzielę uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej w katedrze Minster w Beverley z okazji Remebrance Day – dnia pamięci wszystkich, którzy polegli w wojnach.  Resztę dnia również spędziliśmy w mieście. W środę udaliśmy się na koncert do małego pubu The Monks Walk. Warto też wspomnieć o spotkaniach z organizatorami wyjazdu, na których omawialiśmy jak mijały nasze dni oraz nasze postępy.

Z pewnością wyjazd był once in a lifetime experience!

__________

Na koniec wstawiamy jeszcze link do wiadomości ze szkoły Swinemoor, w których Zuzanna (uczennica ,,Słowaka”) udzieliła krótkiego wywiadu:

Żródło: LO Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.