Press "Enter" to skip to content

Na gospodarce wodorowej znają się świetnie

Last updated on 2021-08-07

Grodziski „Słowak” zdobył Nagrodę Główną w konkursie  „Przemysł a ochrona środowiska – rozwój województwa wielkopolskiego w oparciu o gospodarkę wodorową”.

6 sierpnia 2021 grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku  Wlkp. odebrała Nagrodę Główną w konkursie  „Przemysł a ochrona środowiska – rozwój województwa wielkopolskiego w oparciu o gospodarkę wodorową”,organizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Nagroda została wręczona  przez Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego pana Jacka Bogusławskiego, w obecności pana Henryka Szymańskiego Radnego do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Wicestarosty Grodziskiego pana Sławomira Górnego oraz pani Jadwigi Łachety Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku Wlkp..

W projekcie brało udział pięcioro uczniów klas drugich grodziskiego „Słowaka”: Zofia Kandulska, Bartosz Staśkowiak, Natasza Rybak, Dominika Kmiecik,  Zuzanna Kocąka oraz Hubert Wieczorek, który zajął się stroną techniczną projektu. Uczniowie pracowali pod opieką  pani Anety Ochmańskiej i Jarosławy Juji. Celem konkursu było nagranie i zmontowanie filmu krótkometrażowego w języku polskim i angielskim popularyzującego wykorzystanie energii wodorowej w gospodarce naszego województwa.

 Projekt zespołu z grodziskiego liceum okazał się najlepszy i został nagrodzony Nagrodą Główną, którą jest udział w obradach i sympozjach na temat ochrony środowiska na terenie Dolnej Saksonii w Niemczech, organizowanych z okazji 75 Rocznicy istnienia Kraju Związkowego Dolnej Saksonii w terminie od 31 października do 4 listopada 2021r.

Bardzo cieszymy się z kolejnego sukcesu naszych uczniów i z niecierpliwością czekamy na relację z pobytu na sympozjach.

LO Grodzisk Wlkp

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze