Na drogach powiatu grodziskiego było bezpiecznie

Wzmożone działania pod hasłem “Bezpieczny weekend”, ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom powiatu grodziskiego oraz uczestnikom  ruchu drogowego poruszającym się po naszych drogach począwszy od pieszych, rowerzystów, a kończąc na kierujących pojazdami mechanicznymi. Działania realizowane były przez kilkudziesięciu policjantów na terenie powiatu grodziskiego. Policjanci przez cały czas akcji zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie porządku publicznego oraz zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy, a także zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników.

W godzinach wieczorowo – nocnych bezpieczeństwo pieszych w pobliżu dróg w dużej mierze uzależnione było od tego, czy są dobrze widoczni dla kierujących pojazdami. Stąd też w czasie prowadzonych działań policjanci zachęcali pieszych jak i kierujących rowerami do noszenia elementów odblaskowych. W trakcie kontroli drogowych policjanci sprawdzali stan techniczny samochodów, odpowiednie uprawnienia osób kierujących oraz elementy bezpieczeństwa pasażerów, a w szczególności zapinanie będących na wyposażeniu pojazdu pasów bezpieczeństwa. Każda kontrola drogowa kończyła się badaniem stanu trzeźwości kierowców.

Zauważalna jest pewna prawidłowość. Tam, gdzie stoją policyjne patrole, nie ma wypadków – policja nie może jednak  postawić policjantów wszędzie. Przed nami jeszcze bardzo długa droga, by zmienić mentalność i nawyki wielu polskich kierowców. Bilans tegorocznego weekendu to kilkanaście mandatów karnych głównie za wykroczenia drogowe, oraz interwencje policyjne, których przez okres świąteczny policjanci przeprowadzili kilkanaście.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *