Press "Enter" to skip to content

Mury Grodziska Wielkopolskiego zadrżały

Zastępca burmistrza Marcin Brudło, otwierając Festiwal Muzyki Dętej Gronalia 2021, powiedział “niech mury miasta zadrżą”. No i zadrżały. Jest w orkiestrach dętych bowiem jakaś siła, jak śpiewała niegdyś Halina Kunicka.

Bez przesady można powiedzieć, że drugiego takiego miejsca w Polsce dzisiaj nie było. Gdzie z jednego rynku na drugi przeszły orkiestry, dając później koncert. I nawet jeśli ktoś nie wiedział, że w Grodzisku odbywają się Gronalia, to z pewnością usłyszał donośny dźwięk rytmicznej muzyki serwowanej przez pięć orkiestr. Wystąpiły: Orkiestra Dęta OSP z Murowanej Gośliny, Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Śmigla, Powiatowa Wolsztyńska Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta NOK Nekla i Grodziska Orkiestra Dęta im. Stanisława Słowińskiego.

Teraz mamy takie czasy, że reporterów jest prawie tyle samo, co uczestników wydarzenia, dlatego my utrwaliliśmy tylko przemarsz, wystąpienie zastępcy burmistrza i wspólne odegranie wspomnianego już wcześniej utworu “Orkiestry Dęte”. Aby nam nikt jednak nie zarzucił, że zrobiliśmy “byle jakie dziennikarstwo”, musieliśmy wykierować ostrze krytyki w stronę organizatorów. Przez chwilę zastanawialiśmy się, co by tu można skrytykować i w końcu Eureka! – miejsc siedzących było za mało. Czyżby organizatorów opuściła wiara, że grodziszczanie ruszą tłumnie na dźwięk orkiestry? Zresztą, na stojąco też można się dobrze bawić…

2021-08-22

4.8 4 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze