Multimedialna Ławka Niepodległości pojawi się w Grodzisku Wielkopolskim

Do 31 grudnia br. w 14 miastach Wielkopolski staną Multimedialne Ławki Niepodległości. Jednym z nich jest Grodzisk Wielkopolski. Ławka stanie naprzeciw Pomnika Wdzięczności przy ul. 3 maja.

Konkurs ofert na budowę ławek prowadziło Ministerstwo Obrony Narodowej. Ławki pojawią się w miejscach najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców, na rynkach, bulwarach, w parkach i w miejscach pamięci związanych z ważnym wydarzeniem historycznym.

W dniu 23 listopada 2018 roku, Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan i Skarbnik Gminy Iwona Prusak, w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie, podpisali umowę o dofinansowanie projektu pt. „Ławka Niepodległości dla samorządów”.

Na jej wykonanie gmina przeznaczy 43820,18 zł, a dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej wyniesie 30 000,00 zł. Termin realizacji – 28 grudnia 2018 roku.


Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan

W województwie wielkopolskim dotacje na budowę wraz z gotowym projektem multimedialnej ławki otrzymają: Pleszew, Witkowo, Władysławów, Nowe Skalmierzyce, gmina Trzcianka, Wągrowiec, gmina Jaraczewo, Konin, gmina Grodzisk Wielkopolski, Krotoszyn, Turek, Śmigiel, gmina Zakrzewo, gmina Krobia.

– Siedząc na ławce, każdy będzie mógł posłuchać Marszu Pierwszej Brygady i nagrań na temat najważniejszych wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości, a także historii lokalnej społeczności z tych czasów. Projekt ma uczcić pamięć patriotów, dowódców i żołnierzy

– tłumaczy wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, UM w Grodzisku Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *