Motorower zderzył się z szynobusem

W Grodzisku Wielkopolskim o godz. 6.20 w piątek 23 września 2016 r., na tym samym przejeździe kolejowym, na którym wczoraj doszło do zderzenia szynobusu z ciągnikiem, motorowerzysta z Kamieńca uderzył w szynobus.

W wyniku uderzenia motorower stanął w płomieniach. Kierujący z poparzeniami i obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Nowym Tomyślu. Policja ustala okoliczności zdarzenia.

Przebieg wypadków relacjonuje rzecznik KPP w Grodzisku Wielkopolskim:

23 września o godz. 6:20 na drodze wojewódzkiej nr 308 doszło do wypadku drogowego z udziałem motorowerzysty i przejeżdżającego pociągu. Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motorowerem 31-letni mieszkaniec Kamieńca najprawdopodobniej nie zauważył znaku drogowego B-20 „STOP”, tym samym nie zatrzymał się na przejeździe kolejowym i doprowadził do zderzenia bocznego ze znajdującym się już na tym przejeździe szynobusem jadącym z Wolsztyna do Poznania. W wyniku zderzenia motorower znalazł się w ogniu. Świadkowie tego zdarzenia z gaśnicami ruszyli na ratunek. Mężczyzna trafił do szpitala z poważnymi urazami kończyn dolnych oraz licznymi poparzeniami. Kierowca motoroweru w czasie zdarzenia był trzeźwy podobnie jak i maszynista oraz kierownik pociągu.

Policjanci będą szczegółowo badali okoliczności tego wypadku między innymi pod kątem sprawności sygnalizacji świetlnej, prawidłowości oznakowania przejazdu, jak również sprawdzenia, czy nie zawinił tutaj czynnik ludzki.

Przez najbliższy czas kierowcy mogą spodziewać się obecności patroli policyjnych w okolicach przejazdów kolejowych, gdzie funkcjonariusze będą kontrolować jakość respektowania znaków drogowych.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24