Modernizacja pomieszczeń Grodziskiej Orkiestry Dętej

Oferta Firmy Handlowo-Usługowej Małgorzaty Odważnej z Kamieńca została wybrana w przetargu na remont pomieszczeń Grodziskiej Orkiestry Dętej – informuje Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim.

Zadanie będzie kosztować ponad milion złotych (1.039.999,99 zł brutto). Wykonawca udzieli pięcioletniej gwarancji.

W postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty. Zaproponowana cena drugiej oferty była wyższa i wyniosła 1.233.133,06 zł brutto.

W ramach przebudowy i modernizacji pomieszczeń dla Orkiestry Dętej w budynku Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wielkopolskim przewiduje się zaprojektowanie nowego układu pomieszczeń poprzez wprowadzenie nowych ścianek działowych o dobrych parametrach izolacyjności akustycznej, wykonaniu przebić, wymianę istniejącej stolarki drzwiowej, wymianę posadzek, wyburzenie i wykonanie na nowo podłóg wraz z wzmocnieniem stropów parteru, wprowadzenie nowej wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej z systemem klimatyzacji, pomieszczenia zostaną wyposażone w zabezpieczenia przeciwpożarowe i alarmowe, całkowitej wymianie podlegają również wszystkie instalacje sanitarne i elektryczne. Przewiduje się założenie tzw. wysp akustycznych pochłaniających dźwięki, wkomponowanych w estetykę pomieszczenia.

Wcześniej było już prowadzone postępowanie przetargowe  na wykonanie tego remontu. Firma z Kamieńca, która teraz przetarg wygrała, zaproponowała wówczas cenę ponad 1,4 mln zł. Drugą ofertę złożyła ta sama firma, która obecnie przegrała. Oferty drugiej firmy były w pierwszym i drugim postępowaniu zbliżone pod względem ceny. Gmina przetarg unieważniła, ponieważ miała na ten cel przygotowane tylko 800 tys. zł. Po zmianach w budżecie, wprowadzonych na sesji 30 sierpnia, gmina zwiększyła budżet inwestycji do 1,3 mln zł.

Urząd unieważnił przetarg na remont pomieszczeń Grodziskiej Orkiestry Dętej

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja PGO24 na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.PGO24

Polub PGO24 na Facebooku, aby być na bieżąco!