Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Mistrzostwa Europy w Grodzisku. Powstanie drużyna młodzieżowa.

„Może trochę dziwna to dyscyplina – RUGBY” – powiedział burmistrz Henryk Szymański oznajmiając, że Wielkopolski Okręgowy Związek Rugby wygrał organizację Mistrzostw Europy juniorów w rugby i że Grodzisk Wielkopolski będzie jednym z głównych miast – organizatorów.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się w marcu. Do Grodziska Wielkopolskiego przyjechał wówczas przedstawiciel europejskiej federacji rugby.

Mistrzostwa będą się odbywać w kwietniu 2014 r. w kilku miejscowościach Wielkopolski. W Grodzisku ma być rozegrany finał.

Czy stadion jest przygotowany, do rozgrywania takich imprez?

Widownia tak, natomiast boisko – trwają dyskusje z właścicielem stadionu. Podczas imprezy mają w Grodzisku zamieszkać trzy drużyny „z najwyższej półki” – poinformował burmistrz. Będą one rozgrywać mecze także w pobliskiej Opalenicy oraz Plewiskach. Zamiarem Wielkopolskiego Okręgowego Związku Rugby jest utworzenie w miejscowościach rozgrywek drużyn młodzieżowych na poziomie gimnazjum.

„My podjęliśmy decyzję, że przy UKS Dyskobolia utworzymy od pierwszego września taką drużynę. Trenera prawdopodobnie opłaci nam wielkopolski związek i będziemy do tego się przymierzać” – powiedział Henryk Szymański.

Więcej na ten temat:

Delegacja FIRA-AER w Wielkopolsce 

Na początek trochę zasad…

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24