Mieszkaniec Grodziska wjechał w radiowóz

W piątkowy ranek w Szamotułach doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Przed przejściem dla pieszych zderzył się volkswagen t4 z policyjnym radiowozem. W momencie zderzenia piesza znajdowała się w połowie oznakowanego przejścia dla pieszych.

Do zdarzenia doszło 9 grudnia około godz. 7:00 na ul. Bolesława Chrobrego w Szamotułach. Kierujący samochodem marki VW T4, 34-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył oznakowanego radiowozu marki VW Caddy.

Kierujący radiowozem policjant zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych w celu umożliwienia przejście pieszej. W momencie zderzenia znajdowała się ona w połowie oznakowanego przejścia dla pieszych a policyjny radiowóz na skutek uderzenia przemieścił się na przejście dla pieszych. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Kierującemu volkswagenem t4, policjanci zatrzymali prawo jazdy z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *