Mieszkańcy z lekką nadwagą

Mieszkańcy z lekką nadwagą 1

Ponad 200 mieszkańców gminy Grodzisk Wielkopolski, w różnym przedziale wiekowym, skorzystało z bezpłatnych badań ilości tkanki tłuszczowej i tak zwanego czynnika BMI.

praca grodzisk wlkp

Badania przeprowadzały dietetyk Sławomira Kluczyńska – Kuleczka oraz dietetyk Renata Głodek 9 września 2014 roku na ulicy Szerokiej, w godzinach od 9.00 do 16.00.

Tego dnia odbyła sie tam akcja dedykowana mieszkańcom gminy Grodzisk Wielkopolski mająca na celu promocję zdrowych nawyków żywieniowych.

Akcja odbyła się z inicjatywy burmistrza. Wspierali ją olejarnia Krzysztofa Gałkowskiego oraz piekarnia Reza-Pol.
Wyniki potwierdzają, że średni współczynnik BMI badanych wynosi 25.95, co oznacza niewielką, ale jednak – nadwagę. Natomiast średni wskaźnik tłuszczu wynosi 30.85, co o dwa punkty przekracza normę.

Najlepszym sposobem na poprawę osiągniętych wyników jest ruch fizyczny oraz wyrobienie sobie zdrowych nawyków żywieniowych. Niby niewiele, choć najtrudniej zachować silną wolę. Przypomnijmy, że około 49 procent polskiego społeczeństwa ma problem z nadwagą lub otyłością, co w konsekwencji prowadzi do wielu chorób w tym schorzeń sercowo – naczyniowych, cukrzycy, kamicy żółciowej, schorzeń jelita grubego, próchnicy zębów, osteoporozy, a nawet nowotworów.

Szczegółowy raport z przeprowadzonych badań zostanie przedstawiony w najbliższym czasie na stronie www.grodzisk.wlkp.pl oraz w tygodniku „Grodziska Powiatowa”. – poinformował Urząd Miejski.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x