Miejska inwestycja w centrum

Centrum miasta to reprezentacyjny obszar, a rynek w szczególności. Dlatego inicjatywy pozwalające “doprowadzić do ładu” jakąś jego część, zazwyczaj są witane z uznaniem.

Tak jest w przypadku budynku przy ul. Stary Rynek 4 w Grodzisku. Gmina kupiła nieruchomość za około pół miliona, aby przeznaczyć na biurowiec.

Budynek ostatnio stał i niszczał. Stan, w jakim się znalazł budzi wśród wielu obserwatorów wątpliwości, co do tego czy nadaje się jeszcze do remontu.

Chociaż oceny gminnych planów bywają różne, to wydaje się, że w sytuacji gdy od wielu lat budynek niszczeje, nikt nie jest zainteresowany jego kupnem i odnowieniem, rozwiązanie z formie przejęcia go przez gminę i remontu jest bardziej racjonalne niż dopuszczenie, aby popadał w ruinę i pewnego dnia się zawalił.

Rynek z ubytkami w zwartej zabudowie nie jest dobrą wizytówką miasta, a obecny stan budynku przy Starym Rynku 4 raczej nie dodaje mu uroku.

Tak więc gmina nabyła nieruchomość. Transakcji dokonano 25 czerwca 2018 r. Za budynek z działką o powierzchni 579 m kw. gmina zapłaciła 490 tys. zł.

W budżecie na rok 2019 gmina przeznaczyła kwotę 100 tys. zł na zadanie pn. Adaptacja budynku przy ul. Stary Rynek 4 na biurowiec –dokumentacja. Zlecono wykonanie badań geotechnicznych gruntu w celu opracowania dokumentacji technicznej do tego zadania.

-informuje nas Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim

Ze względu na stan gruntów, na których znajduje się obecnie istniejący budynek zlecono również wykonanie projektu robót geologicznych oraz dokumentację geologiczno – inżynierską niezbędną do opracowania dokumentacji projektowej. W tym roku na opracowanie powyższych dokumentów wydatkowano kwotę 21 000,00 zł. Prace projektowe zaplanowano w projekcie budżetu na rok 2020 – kwota 200 000,00 zł.

-dowiadujemy się z grodziskiego urzędu

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.