Międzyszkolna Grupa Wolontariuszy – „Budujemy żywy pomnik dla Jana Pawła II”

Dnia 27 października 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp. odbyła się akcja krwiodawstwa pod hasłem „Budujemy żywy pomnik dla Jana Pawła II”. Jak co roku można było liczyć na uczniów ZSP, zgłosiło się aż 50 osób.

Do akcji przyłączyli się również uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku Wlkp. Od rana na możliwość oddania krwi czekało cierpliwie 18 osób. W sali nr 20 prężnie działała kawiarenka, w której rządzili wolontariusze: Michał Halasz, Dominik Pecold, Tomasz Szymański, Adrian Jankowski, Wojciech Pawelczak, Klaudia Szczeszek, Karolina Kuska, Dagmara Silska, Aneta Kowalska, Katarzyna Płońska oraz Dawid Frąckowiak.

Stoisko rejestracji prowadziły: Paulina Moskaluk, Marika Dybek, Karolina Gracz. Kanapki dla poratowania zdrowia przygotowały: Angelika Kaczor, Katarzyna Joksz, Dagmara Silska.

Warto dodać, że większość osób, które zdecydowały się oddać krew, w tym roku wkroczyła w dorosłość. Piękne świadectwo dojrzałości i odpowiedzialności za życie drugiego człowieka. Gratulujemy!

Zebrano 21 litrów krwi. Akcję przeprowadziła i koordynowała Międzyszkolna Grupa Wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp. pod opieką pań: Marii Floraszek i Anny Majcherek.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24