Międzypokoleniowe Święto Niepodległości

Międzypokoleniowe Święto Niepodległości 1

11 listopada, data znamienna w naszej historii. Wiele rządów przed historycznym listopadem miało nadzieję, że 123 lata niewoli to zbyt długi czas na to, by polski naród przetrwał i zdołał się odbudować.

A jednak, gdy tylko pierwsza wojna światowa zakończyła się zawieszeniem broni, Polacy zaczęli rozbrajać niemieckich żołnierzy i przejęli władzę.

Najtrudniejsze było jednak jeszcze przed nimi. Z trzech różnych niepasujących do siebie części należało stworzyć jedno wspólne niepodległe państwo. Wielu mówiło, że to niemożliwe. I…mylili się. Polska była, jest i będzie

W dniu 8 listopada 217 roku  uczniowie Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisk Wlkp  przygotowali dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku montaż poetycko – muzyczny z okazji Dnia Niepodległości. Dziękuję: Kamilii Bakierze za „dziewczynę z granatem,” Alicji Pasiciel za ”Gołębi song”, Maciejowi Kaczmarkowi za recytację poezji Krasickiego, Dawidowi Styczyńskiemu za „Mury”, Zuzannie Pluskocie za poezję Szymborskiej, Jakubowi Stopie i  Jakubowi Kaczmarkowi za akompaniament i konferansjerkę, Hubertowi Michalskiemu, Jakubowi Michalskiemu i  Jakubowi Olejnikowi za obsługę techniczną, grupie z klasy II A „mundurówce” za „Legiony” i „Ułanów”; dziękuję gimnazjalistkom: Monice Wiśniewskiej i Zuzi Przybyle za śpiew i recytację. Podziękowania dla nauczycieli: Anny Piaskowskiej – Szeszuły, Grażyny Wiśniewskiej i Rafała Maluśkiego.

Album można przejrzeć klikając prawą strzałkę na zdjęciu. Fot. ZSP.
Miedzypokoleniowe Święto Niepodległości
Organizator :  Mirella Jany, źródło: ZSP

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
grodzisk wlkp
grodzisk wlkp
2 lat temu

Ja również dziękuję.
https://uploads.disquscdn.c

1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x