Kinga z ZSP na podium MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTW FRYZJERSTWA

Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego odbywają się raz w roku podczas trwania na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich Targów LOOK i jest to w naszym kraju jedyna okazja na zdobycie prestiżowego tytułu Mistrza Polski. 118 osób walczących o zwycięstwo zmierzyło się w dwóch grupach: juniorzy i seniorzy, w kategoriach; fryzjerstwo damskie i męskie. Rywalizujący w dziale damskim wykonywali m. in. fryzurę klasyczną, fryzurę kreatywną, fryzura wieczorowa, fryzura ślubna oraz fryzurę z fal i pierścieni a’la Monroe.

W tej ostatniej w konkurencji indywidualnej w kategorii juniorów brało udział 30 osób. Kinga Dobierzyńska, uczennica kl. II f Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp zajęła w nich III miejsce. Kinga uczęszcza na praktyki do kościańskiego salonu fryzjerskiego „Marta”, który przy ul. Wielichowskiej 74 prowadzi pani Renata Stucka, i ona to właśnie przygotowała Kingę do mistrzostw. Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fryzura z fal i pierścieni na mokro a’la Monroe jest wykonywana na głowie manekina, fale wykonywane są z przedziałkiem, następnie łączone są z dwoma rzędami pierścieni płaskich od czubka głowy i dwoma rzędami pierścieni spiralnych, wszystko wykonywane w dwóch kierunkach. Na wykonanie fryzury uczestnicy mieli wynosił 35 minut, a każdy członek komisji sędziowskiej przyznaje max 30 pkt.

Organizatorami mistrzostw są: Ogólnopolska Komisja Fryzjersko-Kosmetyczna Związku Rzemiosła Polskiego, Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Informacja: ZSP Grodzisk Wlkp.

P5089509 P5089505 SAM_1546 P5089491 P5089496 P5089497

Wybrane dla Ciebie