Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Medale Honorowe Zasłużony dla Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski.

Rada Miejska w Grodzisku Wielkopolskim podjęła uchwały w sprawie nadania Medalu Honorowego Zasłużony dla Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski.

Do grona wyróżnionych medalem dołączyli pani Anna Hoffman, pan Antoni Kłak i Klasztor Franciszkanów w Woźnikach.

„Osoby niepełnosprawne są takimi samymi ludźmi jak zdrowi, wystarczy podać im tylko pomocną dłoń”

– to motto działalności społecznej Pani Anny Hoffman.

Pani Anna Hoffman jest Przewodniczącą grodziskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Swoją działalność społeczną rozpoczęła w 1994 r. Przez ten czas na dobre i złe jej życie związane jest z działalnością koła. Obok szeregowego członka pełniła funkcję skarbnika, a w dowód zaufania kilka lat temu ( w 2006 r ) powierzono jej funkcję przewodniczącej. Jej życzliwość, łagodność, troska o niepełnosprawne dzieci oraz skromność została wielokrotnie doceniona przez instytucje państwowe i samorządowe. Dobitnie podkreśla, że działalność Koła oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej to zasługa zaangażowania i wspólnej pracy rodziców, współpracowników i dzieci.
Wspólna działalność przejawia się w licznych imprezach organizowanych przez koło, od małych form
tanecznych, igrzyska specjalne, warsztaty terapii zajęciowej po powstanie Spółdzielni Socjalnej „Na Piątkę”, dzięki której podopieczni oraz klienci spółdzielni mogą rozwijać się społecznie.

Spółdzielnia Socjalna “Na piątkę” otwiera sklep w Grodzisku

Pan Antoni Kłak był od lat 70 XX wieku nauczycielem matematyki oraz wychowawcą licznych pokoleń
młodzieży szkolnej. W latach 1978-1991 r pełnił funkcję dyrektora grodziskiego Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego. W tym trudnym okresie popularny „Słowak” wykształcił liczne grono absolwentów, ku chwale naszej małej ojczyzny.

Od 2010 r wielokrotnie wybierany do Rady Powiatu Grodziskiego. Obecnie pełni funkcję Wicestarosty
Grodziskiego, któremu szczególnie bliskie są problemy lokalnej służby zdrowia. Oprócz pracy na rzecz rozwiązywania bieżących problemów grodziskiej służby zdrowia jest jednym z inicjatorów budowy nowoczesnego oddziału grodziskiego szpitala zgodnie z wymaganiami UE. Działania takie świadczą o perspektywicznym myśleniu o przyszłości mieszkańców powiatu w tak wrażliwej kwestii społecznej jak opieka medyczna, rozwoju powiatu i jego funkcjonowaniu jako samodzielnej jednostki samorządowej.

Klasztor Franciszkanów w Woźnikach.

W bieżącym roku przypada 40 rocznica powrotu braci zakonnych na wzgórze Wyrwał w Woźnikach. Po
137 latach nastąpiło odrodzenie klasztoru i posługi zakonnej. Symbolem powrotu,odbudowy i trwania jest osoba niezapomnianego Ojca Zdzisława Regulskiego. Dzięki swojej przyjaznej postawie wobec  mieszkańców miasta i zaangażowaniu w odbudowę zrujnowanej świątyni, jego postać trwale wryła się w pamięć mieszkańców naszej gminy.

Przez lata klasztor w Woźnikach stał się miejscem tętniącym życiem religijnym, duchowym i kulturalnym (koncerty chóralne,słynna szopka świąteczna, uroczyste świętowanie). Klasztor jednoczy wiernych w chwilach osobistych, trudnych i bolesnych,świątecznych i radosnych. Dla wielu mieszkańców Grodziska i najbliższej okolicy miejsce to jest uosobieniem ciszy,spokoju i odzyskanej równowagi pośród pędzącej cywilizacji i codziennego życia. Klasztor jest ostoją tradycji, lokalnej zbiorowej tożsamości i historii.
Klasztor wpisał się na trwałe w życie społeczne i osobiste mieszkańców Grodziska Wlkp.

Propozycje do Medalu „Zasłużony dla Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski”

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24