Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

McDonald’s Grodzisk Wielkopolski już czynny [video]

O powstaniu restauracji sieci McDonald’s w Grodzisku Wielkopolskim mówiło się już co najmniej od 2013r.

To właśnie w grudniu tego roku radni podjęli decyzję, że gmina Grodzisk Wielkopolski przeznaczy 200 tys. złotych na budowę odcinka ul. Magazynowej, która będzie obsługiwać projektowany McDonald’s w Grodzisku Wielkopolskim.

Nie ukrywam, że zależy mi na miejscach pracy, które tam powstaną (w McDonald’s), a będzie ich około 20 – mówił ówczesny burmistrz Henryk Szymański.

Przez dłuższy czas w temacie panowała cisza. Wielu wątpiło w to, że McDonald’s w Grodzisku w ogóle powstanie, tym bardziej, że pierwotnie mówiło się, że ma być zbudowany do maja 2014 r. Jednak lata mijały, a sieć nie rozpoczynała inwestycji.

Toteż, gdy w poniedziałek 8 października 2018 roku Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański spotkał się w miejscu lokalizacji McDonald’s z reprezentującym sieć Krystianem Karasiem, aby wbić przysłowiową “łopatę” w miejscu przyszłej budowy, wielu podchodziło do tego sceptycznie, a krytycy władz, którzy wolą nie być cytowani, ironizowali, że to “przedwyborczy hamburger” – wszak wybory samorządowe były za pasem.

Niezależnie od tego, kto co mówił i myślał, faktem jest, że dziś od rana w Grodzisku Wielkopolskim McDonald’s działa i zapewnia miejsca pracy. Ocena tego faktu to już temat na zupełnie inną opowieść.

Kolejka zmotoryzowanych oczekiwała na specjały restauracji McDonald’s, którą dziś otwarto w Grodzisku Wielkopolskim.

2019-07-15

Wybrane dla Ciebie