Maturzyści na salonie

Maturzyści na salonie 1

Czwarte klasy Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. wzięły udział w Poznańskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2017.

W dniu 11 września br. na zaproszenie Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Kolegium Rektorów Miasta i Politechniki Poznańskiej maturzyści i ich nauczyciele uczestniczyli w Poznańskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2017. Udział uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych na w/w imprezie to już tradycja.

Okręgowa komisja Egzaminacyjan w Poznaniu przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych.

Swoją ofertę studiów przedstawiły wielkopolskim maturzystom uczelnie z regionu i z całej Polski. Młodzież miała okazję zapoznać się z zasadami rekrutacji, planowanymi nowymi kierunkami i warunkami studiowania. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w Salonie, zadawali pytania wystawcom i ekspertom OKE.

Każdy uczestniczący w Salonie uczeń jeśli wypełnił Ankietę Maturzysty, która znajdowała się pod adresem www.perspektywy.pl/informator, otrzymał bezpłatnie Informator dla Maturzystów 2018. Na podstawie wyników tej ankiety Perspektywy tworzą “portrety” kolejnych roczników młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie, pokazując jak zmieniają się ich preferencje pod kątem wyboru przedmiotów na maturze, uczelni, czy kierunków studiów.

Maturzystom, podczas pierwszej wycieczki szkolnej w roku 2017/2018, dopisywał humor jak i piękna pogoda. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i wiedzy po którą pojechali.

Źródło: ZSP w Grodzisku Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x