Od zajęcia drugiego miejsca rozpoczęli rozgrywki w matematycznej Superlidze Liceów reprezentanci grodziskiego liceum ogólnokształcącego.

W I rundzie Ligi Matematycznej Wielkopolskiej Superligi Liceów z zakresu liczb i zbiorów drużyna MatSłowak w składzie: Łukasz Juskowiak, Szymon Kaczmarek i Bartosz Skubel doskonale zaprezentowała się w rywalizacji grupowej ustępując tylko drużynie I LO w Kościanie.

Byliśmy lepsi od II LO w Lesznie, II LO w Swarzędzu, LO w Złotowie i I LO w Rawiczu. Komisja na czele której stał dr Paweł Mleczko z Zakładu Teorii Operatorów Wydziału Matematyki i Informatyki UAM opierała zadania na podstawie programowej w zakresie rozszerzonym oraz na poziomie wyższym  – uwzględniającym fakty przydatne na Olimpiadzie Matematycznej  lub dotyczące ogólnej kultury matematycznej. Poziom rywalizacji stał na bardzo wysokim poziomie. Matematyka jest wyjątkową sferą ludzkiej aktywności – nie bez powodu określa się ją jako królową nauk. Mogliśmy przekonać się, że dostarcza ilościowych i jakościowych narzędzi opisu  i zmiany rzeczywistości w różnych dziedzinach życia.

W drużynie MatSłowaka, którą przygotowuje Hanna Pięta są także Zofia Glapa, Piotr Cybal, Marceli Dziurla, Jakub Muszyński i Paweł Michalski. Już niebawem okaże się, kto będzie reprezentował nasze LO w II rudzie Ligi Matematycznej, która zostanie rozegrana 9. grudnia o 14.30. Tematyką II rundy będą funkcje, wyrażenia algebraiczne i ciągi. Gratulujemy drużynie znakomitego wyniku i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach!

„Wielkopolska Superliga Liceów” to przedsięwzięcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego, realizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu we współpracy z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Ten wyjątkowy projekt, ukierunkowany na wsparcie uczniów zdolnych, jest kontynuacją projektu „Uniwersytet w Twojej szkole”, realizowanego kilka lat temu przez UAM. Od października br. uruchomione zostały 3 ligi przedmiotowe (j. angielski, historia, matematyka/informatyka), w których biorą udział 24 najlepsze licea z całej Wielkopolski. Transmisje lig realizowane są z Green Studia w ODN w Poznaniu. Za stronę merytoryczną odpowiedzialni są pracownicy naukowi Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, natomiast stroną techniczną zajmują się specjaliści z projektu „Cyfrowa Szkoła [email protected]”.

W szkołach zostały zainstalowane zestawy wideokonferencyjne, za pomocą których drużyny łączą się na żywo z pozostałymi uczestnikami rozgrywek. Część rozgrywek będzie transmitowana na kanale Projektu Cyfrowa Szkoła [email protected], zwłaszcza rozgrywki finałowe, co umożliwi oglądanie rywalizacji na żywo także kibicom.

Informacja LO Grodzisk Wlkp.

0 0 głosów
Ocena artykułu


Telewizory do kupienia

"PGO24 Portal Grodziska i okolic - lokalny serwis informacyjny działający od 2010 w powiecie grodziskim (wielkopolskie).

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze