Matematyka święci triumfy!

Matematyka święci triumfy! 1

mFundacja rozstrzygnęła siódmą edycję swojego flagowego programu grantowego – mPotęgi. W tym roku granty na kreatywne uczenie matematyki otrzymały 152 projekty z całej Polski. Wśród świętujących sukces znalazła się grupa kreatywnych nauczycielek, które stworzyły projekt „Matematyka przyszłości”. 

Danuta Bartkowiak, Anna Kurczewska i Ewa Zarucka zmierzą się z autorskimi pomysłami na przekonanie dzieci z klas 7 i 8, że matematyka  dodaje skrzydeł!

Warto wspomnieć, że do tej pory dzięki programowi mFundacji ponad 1 mln uczestników miało okazję poznać ciekawszą stronę matematyki. W trakcie wszystkich edycji przeznaczono na promocję tej nauki prawie 5 mln zł. Większość tych grantów trafiła do szkół z mniejszych miejscowości, rozsianych w całym kraju. Dzięki temu  mFundacja przyczynia się do wyrównania szans uczniów z małych miejscowości.

Poznawanie matematycznych zawiłości może być niezwykłe fascynujące! Wkrótce przekonają się o tym uczniowie ze szkół podstawowych w gminie Grodzisk Wielkopolski. Zaprosimy ich na spotkania z molekułami, które tworzą magiczny świat liczb i równań. Wspierać nas będą uczniowie i nauczyciele grodziskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Blok reklamowy

Matematyka święci triumfy! 2

Spotkamy się w laboratorium i doświadczymy liczenia na własnej skórze, a w lesie poszukamy matematyki w przyrodzie! Królowa nauk jest wszędzie! Uczestnicy warsztatów i zajęć przeżyją niesamowitą przygodę w odkrywaniu matematycznego świata.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x