Matematyka na wycieczce

W Szkole Podstawowej w Grąblewie odbywają się innowacyjne zajęcia pozalekcyjne z matematyki realizowane w ramach projektu „Wyprawa po sukces”.

Dzięki inicjatywie mamy jednej z uczennic, p. Agnieszce Kubickiej uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach matematycznych, które odbyły się w markecie budowlanym „Mrówka”.

Podczas zajęć prowadzonych przez pracowników marketu uczniowie obliczali powierzchnię podłóg i ścian, a następnie planowali zakupy odpowiednich ilości paneli i farb. Poznali również jak posługiwać się suwmiarką, rozmiar jakich produktów podawanych jest w calach oraz ustalali ceny produktów ustalanych na wagę. Lekcja poza salą lekcyjną była okazją do sprawdzenia i utrwalenia zdobytych wcześniej umiejętności. Zaangażowanie uczniów zostało nagrodzone atrakcyjnymi upominkami oraz zaproszeniem na kolejną ekscytującą lekcję.

Młodsi uczniowie wybrali się na wycieczkę do zakładu zegarmistrzowskiego, podczas której zapoznali się bliżej z zawodem zegarmistrza oraz różnymi sposobami odmierzania czasu. Wycieczka stała się inspiracją dla Dawida Balcerka – ucznia klasy V, który przygotował w szkole interaktywną wystawę zegarów. Dawid zaprezentował kilka historycznych zegarów oraz opowiedział kolegom i koleżankom z klasy intrygujące historie z życia zawodowego taty, który przez wiele lat zajmował się naprawą zegarów.

Ostatnią stacją listopadowych wypraw był Urząd Pocztowy w Grodzisku Wlkp. Uczniowie poznali tajemnicę pocztowej sortowni, w której segregowane i ważone są paczki oraz sposoby liczenia banknotów przy pomocy specjalistycznych liczarek.

Na grudzień zaplanowane jest kolejna seria wyjść do miejsc, w których uczniowie zapoznają się z wykorzystaniem matematyki w różnych firmach.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

Informacja nadesłana

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.